Arkadaşlar Yardım Edin

burtex

Arkadaşlar artık çıldırmak üzereyim kedilerim tuvaletleri temiz dahi olsa balkon kapısının önüne tuvaletlerini yapıyolar geceleri her yere gidebilsinler diye ışık açıyorum kapıyı aralık bırakıyorum ama yine gidip oraya yapıyolar orayı 50 bin defa sildim son 2 aydır koku gidericilerden alıp oraya sıkıyorum ama fayda etmedi çıldırıcam akıl verin bana

6 CEVAP

Yavru_kedii

Kum kabını oraya koyun:)

HakanCanKinik

Kedi uzaklaştırıcı spreyleri kullanabilirsin. "Yavru_kedii" nin dediği gibi kum kabını oraya koyabilirsin. Maksat kuma alıştırmak. :) Bir de patisini alıp kuma sür işe yarıyor...

Duman14

Sirke bas oraya oraya gittiklerini farkettiğinde hemen kuma koy aynı durumu bende yaşadım ve cam teli varya sineklikler onşardam vardı yaptığı yeren önüne koydum geçemeyeceği şekilde önüne geldiği zaman hemen kuma koydum

O odaya girmelerini engelleyin kapısını kapalı tutun en azından orayı unutana kadar yada kum kabını oraya bırakın aklıma baska bısey gelmıyor umarım düzelir

polo

geceleri ışık açmayın dengelerini bozuyor onlar karanlıktada görebiliyor zaten o alanı kapatma şansınız yoksa beyaz sirke ile silin ve oraya naneyagı damlatın ve bir obje koyun oraya vazo saksı gibi kum kabının yerini degiştirin çünkü yerini sevmemiş olabilirler veya aynı kabı kullanmak istemiyor olabilirler...

burtex

Kedilerim kum eğitimi var aslında ikiside mayıs çiftleşme dönemine girmiş olabilir mi ikiside kısır değil sürekli iz bırakıyo olabilir mi