Geveze Bir British Shorthair/Scottish Foldu Olan? :)

AlacaHurrem

Merhaba, benim 4 aylık bir scottish straight cinsi kedim var. %99 british shorthair geni taşıdığından tıpatıp bir british shorthair gibi görünüyor. Normalde bildiğim kadarıyla bu cinsler sessiz ve sakin oluyorlar. Ancak benim kedim aşırı geveze. Kendi kendine koştururken bile homurdanıp garip sesler çıkarıyor. Lavaboya veya mutfağa girdiğimizde kapı önünde her türlü ses tonuyla miyavlıyor.. hatta bazen öyle bağırıyor ki sesi değişiyor. Böyle geveze british/scottish sahibi var mı? Yoksa bu anormal bir durum mu anlayamadım.. Teşekkürler :)

6 CEVAP

AlacaHurrem

Cevaplarınız için teşekkürler. Bir tane daha kedim var tekir cinsi onda hiç böyle şeyler yaşamadık o yüzden sormak istedim.. Cinsten ziyade karakterden kaynaklanıyor heralde, homur homur homurdanmasına alışmaktan başka çaremiz yok anlaşılan :)

Duman14

Bazı kediler insan sesi gibi bile miyavlayabiliyor youtubede bulabilirsiniz o videoları anlrmal bir şey olduğunu sanmıyorum:)

HakanCanKinik

Kedilerin hepsinde var bu olay. :)

polo

o kedinizin cinsinden degil yaşından kaynaklı biraz büyüsün kalmayacak o halleri yine gittiginiz yere gelir ama daha sakin daha olgun davranıyorlar eskisi gibi evin içinde koşturması bi yere çarpacak diye ödümün koptugu zamanları geride bıraktık biz

HakanCanKinik

Karakterden kaynaklanıyor evet, çünkü benim şuan bir Tekir kedim var afacanlığı hat saffada. :)

Benim scotishimin de öyle:)