Benim Köpeğim Süt İçmiyo Artık Yemekte Yemıyo Ona Tavuk Parçası Haşladım Ve Yedirdim Yedi Ama Kustu

cek

Benim köpeğim süt içmiyo artık yemekte yemıyo ona tavuk parçası haşladım ve yedirdim yedi ama kustu sanki nezleymiş gibi burnundan ses cıkaryo ne yapmalıyım

39 CEVAP

Gofretsla

Öncelikle sahiplenmeden önce internette araştırma yapmak bu kadar mı zor? Üstelik daha detaylı anlatsanız kaç aylık falan.
2 aydan sonra köpeklere süt verilmez annesini kaybettiyse YAVRU KÖPEK SÜTÜ alınarak 45 günlüğe kadar beslenir.Eger marketten süt alıyorsanız acilen şu ürünü alın
http://www.*******.com.tr/gimborn-yavru-kopek-sut-tozu?gclid=Cj0KEQiAlsrFBRCAxcCB54XElLEBEiQA_ei0DPcsmDfVJVObbPMJiqjwxsZBGscvcddG7qo9puM8Ga4aAkiM8P8HAQ
O yaştaki köpeğe (köpeğiniz 2 aylıktan küçük gibi duruyor) tavuk verilmez kusmasinin sebebi anne sütü ya da markette satılan sütlerden almak ve köpeğe içirmek büyük ihtimalle.Hagif hapsuruyorsa hemen veterinerinizi arayın köpek dışarıda kalıyor GALİBA (biz diyoruz 3 aylıktan önce çıkarmayın siz bu yaştaki hayvanı foto çekmek için dışarı cikarmissiniz) hemen şimdi bir veterinere gidin köpek Kuru mama yiyebilecek duruma geldiğinde acana,ORİJEN ya da N&D kullanın köpek bakımı hakkında pek bir şey bilmediğiniz belli kusura bakmayın ama
Saydığım markalar dışında gidip marketten mama almayın bu 3 mamadan birini kullanın

Gofretsla

Bakın köpeği ya eve alın ya da annesine bırakın o halleder kulübe fikrî iyi süt koymayin KALİTELİ bir kuru mama alın onu koyun gelişimleri çok iyi olacak bence o yavruyu eve alın normal süt vermeyin artık şu an profilinize yazdığım veterinerlerden birine götürün

cek

Tamam doğru söylüyosunda kopegi buldugumda öleydi ona yuvasını yptım onune süt koydum içiyodu köpek 1 bucuk 2 aylık nrdeyse yanından ayrıldıgımda ağlarcasına ses çıkaryodu bıde burada hava soguk oldugu için sabhları bazen güneş açıyo onu yanımda dolaştıryodum sadece bu yanı

cek

tamm teşekurler D:

yanik_kedi

Oyuncaklara yöneltebikirsin kemik al ona onu kemirsin ısırdığında hayır de henüz çok minik dişleri kaşınıyordur bu arada hangi mamayı kullanıyorsunuz

Gofretsla

Mama falan almadığın bariz belli!

cek

Tamam teşekürler hemen kuru mama alacam peki yumurta haşlayarak mı yoksa kızartarak mı vermelıyım
yani önceden haşldım ve sadece sarısını verdım yedı siz ne dersiniz

cek

Hiç bir zaman para sıkıntı deıl benım için kopegım duzelsin yter kargo gelene kadr pınar sut içereblrmiyim marketen alınan

cek

peki köpeğimin hakiki kangal oldugunu nerden anlarım yani köpek bnm için köpektır yanlış anlamyın sadece bırılerı dıo hakıkı bırıleri dıo kırma aslında cınsı onemli deil bnm için kopeği nasıl eyitrsen bin kat kopeğe bedel olur ama benımde aklıma takıldı hakiki mi deil mi :D arka parmk 6 ön 5

Gofretsla

Bu arada son gelişmeler ne?:)

cek

kopek mütiş durumda annem ona kucuk bı tane soba almıs kulubesının onunde gece açyo kopek sıcak kalıyo ve sabhları annem içeri alyo ben okuldan gelene kadar oynatıyo yemgını yedırım yuvasıına koyuyo keyfi yerınde :D yani

Gofretsla

Ay çok iyi:) peki mama olarak ne kullanıyorsunuz

cek

patates haşlayıp yedırirsem faydası ne olcak ve .......... haşldıktan sonra bıraz tuz vb. bişi koyulcak mı

Yavru_kedii

Faydası: ishali giderecek
Asla yağ tuz koymayin

Orjinal kangal değil 1.

İkincisi lütfen köpeğe hakettiği gibi bakın. Onlar dünyanın en güzel canlıları ve en güzel yaşamı hakediyorlar =)

Üçüncüsü ise, ona -maddiyatın sıkıntı olmadığını düşünüyorsanız- en azından büyüyene kadar super premium bir mama alın. Bu Orijen olabilir, Wildfield olabilir, Acana olabilir. Patatesin besin değeri yok, onların tahıla da ihtiyaçları yok ayrıca. Uzun ömrü olsun miniğin =)