La Vital

Iyi akşamlar, Çok site araştırdım ama doğru dürüst bişey bulamadım her site başka birşey diyor. Konu kedi mamasi tanidik birisi bana la vitali önerdi. La vital hakkında bilgisi olan veya tecrübesi olan varmi su an onu veriyorum...

11 CEVAP

Gofretsla

Çok berbattır sağlıksızdır asla kullanmayın

Duman14

analatik bileşenler :
Protein

%34
Yağ

%19
Lif
%2,80
Kül

%6,60
Kalsiyum

%0,95
Fosfor

%0,85
Magnezyum
%0,07
Nem
%10
Omega 6
%2,20
Omega 3
%0,45
DHA
%0,11
EPA
%0,11
İÇERİK:
İşlenmiş hayvansal protein, somon balığı unu (%10), pirinç, hayvansal yağ, arpa, mısır glüteni, patates proteini, kurutulmuş pancar posası, balık yağı (%1), kurutulmuş yumurta ürünleri, keten tohumu, frukto-oligosakkaritler (%1), kurutulmuş hindiba posası (%1), kurutulmuş maya, bezelye unu, sodyum fosfat, potasyum klorür, yukka schidigera bitkisi.

Yorumum: protein oranı iyi acanadan%1-2 az yüksek olması bazen iyi bazen sorun olabiliyor kedinin hareketne göre değişir ama iyi yani oran olarak şuan kullandığım mama olan acana ile karşılaştırdığımda benim kullandığım Acana Grasslands tahılsız yani tahıl yok burda tahıl bulunması biraz kötü tahıl kediler için kötü bir etkenama bazı mamalara oranla tahıl oranı iyi gibi duruyor ama et oranı bakımından yetersiz sanırım ve tahıl bulunması ile çok çok kaliteli bir mama değilde ortalama iyi bir mama gibi duruyor evimde LaVital yetişkin mama var ilerisi için almıştım ama daha kullanmadım benim size attığım yavru kedi maması isterseniz yetişkin olanınıda atayım

La Vital kullandim sadece 2 kg o bile yetti bana.
Tüy dökümü halsizlik stres her şey bu mama da fazlasıyla mevcut içeriği de berbat.
Bu fiyat segmentinde Profine,spectrum,britcare öneririm.

Duman14

LaVitalin yetişkinler için 5 ayrı maması var özellikleri farklı tüy yumağı sorunu olan kedilere ,hassas kedilere,kısırlaştırılmış kedilere özel ayrı ayrı mama çeşidi var içeriklerini bumup atabilirim umarım yararlı olmuştur uzun oldu biraz ama

Duman14

İyikediserafettin annemin arkadaşı kedisine kullandı hiç bir sorunu çıkmadı kediden kediye değişiyor olabilir mi?? :)

yanik_kedi

Bu mama hakkında kimi iyi kimi kötü yorumda bulunuyor bu fiyat aralığında profine ya da brit care öneririm :)

Kedim afiyetle yiyor bi sorun yok ama yinede sormak istedim.. cevap verdiğiniz için teşekkürler

Tesekkurler profine bide brit care onlara da bir bakiyim

@duman14 Arkadaşımla beraber almıştık ikimizde aynı sorunlarla karşılaştık ondan dolayı bu kadar net yazdım. Herkesin görüşüne saygım var. İyi geliyorsa kesinlikle devam edin bende britcare e gecicektim mesela ama spectrumla kedim oldukça iyi olduğu için geçmeye cesaret edemedim. :)

simsim1713

Lavital mama konusunda yorum yapmayacağım çünkü daha önce kullanmadım ama mamalarda sıfır tahıl olması kediler için zararlı
Az da olsa tahıl bulunmalı, ve et oranı yüksek mama tercih edilmeli.

Palyaco

Bu mamaya sağlıksız diyen hiçbir şey bilmiyor belli uygun fiyatlida en iyi mama sağlık acisindanda super