Tasma Ve Kedi

Siz kediniz için tasma kullanıyor musunuz ?
Kediler için bir sakıncası var mı tasma kullanmanın ?

11 CEVAP

HakanCanKinik

Ben kedime tasma taktırtamıyorum izin vermiyor. :) Ama tasma takmanın bi zararı olacağını düşünmüyorum rahatsız olmadığı sürece benim ki daha küçük diye rahatsız oluyor büyüyünce isimli tasma yaptırıcam ona onu takıcam. :)

Duman14

kardeşlerim aniden fırlamasından korkuyor o yüzden zil benim için rahat bir şey hazır tasmaları sevmediği için kendimiz yaptık onu sevdi taktı ama oyun oynarken ağzına girdi ve az daha boğuluyordu o gün bu gündür takmıyor ve ben bu teklikelere karşo tavsiye etmiyorum ama dışarı çıkarken sizin numaranızın ve kedinizin adı yazan tasma gereklidir

Yavru_kedii

Önermem yani şöyle düşünün sizin boynunuzda rahatsız edici bir ip var çıkaramıyorsunuz da bence asla takmayın yazık Şerafettin'e umarım adını doğru bildim:)

Yavru_kedii

Doğru bilmişim!:)

Ahmetemind

Ben kısırlaştırmadan önce takıyordum çünkü apartmanın içinde geziyordu artık takmıyorum tasma takmanın zararı yok fakat ben tasmayı çıkartıktan sonra kedimin boynundaki tüylerin sırtındaki tüylerden çok daha kısaldığını gördüm o yüzden zorunlu olmadıkça takmayın

Hoppala

Bir sakıncası yok ancak kedilere aslında tasma takılmaz. Doğaları gereği tasmayı sevmezler. Onun sevmediği, istemediği bir şeyi yapmamız ne kadar mantıklı olabilir ki :)

Lynda

2 kedimde de var. Bir yaşına girecekler ve takmaya başlayalı yaklaşık 1 ay oldu. İlk bir kaç saat yadırgayıp olayı çözmeye çalıştılar =) Sonrasında hiç yokmuş gibi sıkıntı yapmadılar. Gevşek bıraktığımız için temizlenirken de sıkıntı olmuyor.

Soruyu sorduktan sonra Petlebi'den siyah kılçık desenli bir tasma aldım, onu kullanmaya başladık 1 gün bocalaadı özellikle zil sesinden dolayı ama artık mutlu ve gayet sakin :)

Lynda

=) zil sesi rahatsız ederse zili çıkartarak da kullanabilirsiniz . güle güle kullansın =)))

tika_waylan

Benimki hicbir sey taktirmiyor boynuna bir iki denedim cok rahatsiz oldu cikarmaya calisti.
Bence eger kediniz bahceye cikiyorsa dolasiyorsa evinizde sineklik yoksa balkon acikca vs. Isim soyisim cep telefonu olan bir kunye takilanilir tabi kedi kabul ederse her kedi birbirinden farkli benimki asla taktirmaz arkadasiminki taktiriyor. Onun disinda gerek yok bence

aycacetin2472

Bnim kedime kucuklugunden beri takildigi icin icin sıkıntı olmuyor akrabamiz sokaktak kedi sahiplendi kedi cikarabiliyordu