Kedim Yeni Aldığım Hills Marka Mamayi Yemiyor Ne Yapmalıyım ?

AylinAksoy

Mama dışında sadece köfte ve et veriyorum ama bu mamaya yeni geçtim fakat hiç yemedi

37 CEVAP

ilknrdaisy

@yavru_kedii yaptığın yorumlar genelde doğru ve araştırmacı ruhlusun yaşına gore cabani gercekten takdir ediyorum bazı yorumlarini severek okuyor hatta seni seviyorumda , ancak bazı yorumlarindada cok israr ediyor ya da sert konusuyorsun, kedi bayanın , kedisinin ihtiyaclarini en iyi o bilir belki kedisi bu mamayı kullanmalıdır. Ornegin ben royal canin kullaniyorum çünkü mecburum. Belki onun kedisine bu mama iyi gelicek? Ya da cevresinde kullanıp gözüyle gordugu iyi sonuç alınan kediler vardir. Veterineride bu mamayi bu kedi icin uygun gormustur. Yani demek istedigim n&d mamayı cok oneriyorsun mesela ama benim kedim kendini 3 gun ac birakti yinede yemedi o mamayı. Kediden kediye degisiyor bu mamalar tatlım... Seviyorum seni yanlis anlama

EdaYildiz

@yavru_kedii fiyatı 260 lira civarında olan bir mama ne kadar kalitesiz olabilir, oğlum alexten önce bende kedime hills marka mamayi kullandım oldukça kaliteli bir mamadir. Yaşınızın vermiş olduğu heyecanı bu denli saygısız yansitmayin.

Duman14

Ev yemeğine alıştırmayın bence hills çoğu kişi tarafından beğeniliyor ama N&D orijen veya acana da deneyebilirsiniz ama fiyatları çok yüksek

Duman14

Yani veteriner önerisi iyi tamam da ev yemeğine alıştırmayın diyorum zararı veya faydasında değilim hep ev yemeği ister habire yemeside onu hasta edebilir

ilknrdaisy

Ete ve kofteye alisirsa onune istediginiz kuru mamayi koyun yinede begenmeyecektir, biraz aç kalsın kuru mamayı yiyene kadar baska bir sey vermeyin, mecbur kalacagi icin yiyecektir. Veterineriniz haftada 1-2 kereligine bunu onerdise normal ama her gun kofte ve et yemesi gerektigini soyledise baska bir veterinerede danisin derim

@EdaYildiz forumda bu üslup konusundaki sıkıntıları dile getirmiştim daha önce ama malesef aynı şeyler devam ediyor.. Kardeşimizin forumdaki gayretini çabasını ben de takdir ediyorum ama her ne sebeple olursa olsun üslubuna dikkat etmesi gerek kesinlikle. Saygılı seviyeli ve yapıcı olmak ta en az hayvansever olmak kadar önemli diye düşünüyorum. @yavru_kedii üzerinden böyle bir konuya geldik ama kardeşime gelene kadar neler var neler forumda. Bir insanın hayattaki duruşunu etkileyen başlıca şeyler saygı sevgi üslup hoşgörü... Forum olarak hayvansever insanlarla doluyuz ama saygı sevgi hoşgörü olarak eksiklerimiz çok malesef! Herkese iyi forumlar...

Yavrukedii2

Burcınyol
Kusura bakmayın ama zeynep ablama .söyletemem lütfen burası tartışma platformu degıl ayrıca doğru soyuluyor hills ıgrenc berbat bır mamadır

yanik_kedi

Nereden biliyorsunuz internetten okuyup söylediğini ya bi tanıdığının yada kendinin başına geldiyse ben riske atmedim çünkü burda bir tek bu marka mamayı kötülryen yavru kedii değil bir çok kullanıcı verip vermemek size kalmış riske atmayin diyorum pes diyorsunuz neye pes dediğinizi dahi anlamadım

Patim34

İsterse berbat der isterse mükemmel bu kimseyi ilgilendirmez herkesin kendi fikri pes denilecek ne var ortada?? Hills kullanıp kullanmamak size kalmış bizler sadece tavsiye veriyoruz bu neyin tartışması

AylinAksoy

Evet aynı dediğiniz gibi sürekli masa altında miyavliyor ne yapicagimi şaşırdım

Duman14

Masayı yasaklayın hayır diyin mamasına yönlendirin mamasının içine az bir miktar yaş mama katarak sevdirebilirsiniz

Duman14

Tabi mamaya alışınca yaş mama koymayı bırakın

soruya gelince daha önce verdiğiniz mamayla karıştırarak bi müddet vermelisiniz direk geçiş yapınca dünyanın en iyi maması da olsa kediniz isteksiz davranabilir. Ben kedime arasıra haşlanmış kırmızı et veriyorum ufak parçalar halinde. Köfte pek mantıklı değil sanki.İçinde baharat varsa tabi. Ara ara haşlanmış kırmızı et tavuk eti balık eti vermenin hiçbir sıkıntısı olmaz merak etmeyin ama kesinlikle kuru mamaya alışması gerek

Bence bir süre et kıyma gibi besinler vermeyin.Ben de kedim ilk geldiğinde benzer bir sorun yaşamıştım. Sahiplendiğim evde tavuk yedirmişler bol bol ve bana geldiğinde 2 gün hiç mama yediremedim.Sonra tavuk haşlayıp suyundan mamasının üzerine döktüm biraz. O şekilde yemeye başladı, bi kaç gün sonra sadece mama vermeye başladım ve kıtır kıtır yedi ufaklık.Ben de kedi olsam kıyma ve löp et varken kuru mama yemem :)) biraz sabredin, aç kalıyor diye vicdan yapmayın herşey yoluna girecek eminim ;)

yanik_kedi

Bende kızıma ilk başlarda hills kullanıyordum ama o kadar çok kötüleyen oldu ki bende korktum ve N&D ye geçtim şuan cok memnunum mamadan riske atmak istemedim açıkçası...bu arada ev yemeği vermeyin bi kac gün açıkinca mecbur yiyecektir :))