Günde Kaç Öğün Ve Kaç Gram Mama

frknacar

Merabalar yavrum için veterinerim günde 60 gram ve 3 öğün olarak n&d tahılsız mamasını önerdi 1 haftadır böyle kullanıyorum. Öğün başı 20 gram düşüyor bu bana az geldi köpeğim yedikçe yemek istiyor, sizce gramını artırmalı mıyım, doyana kadar yemeli mi, yoksa böyle devam mı edeyim? Yardımlarınız için teşekkürler.

4 CEVAP

Mamanın sağında veya solunda yavrunun kilosuna göre gramı vardır bence hekiminizin sözünden çıkmayın derim

Havanese_Siri

ben günde 4 öğün öğün başına bir avuç kendi hazırladığım mamadan veriyorum ama benimki küçük ırk sizinki büyük olduğu için daha fazla vermeniz gerekir diye düşünüyorum

Yavrukedii2

Her öğün 60 gr vermenizi öneririm her öğün 20 gr fazla az veteriner ne yapmaya çalışıyor acaba

corcx

3-6 ay arası 3 öğün 6-12 ay arası 2 öğün 12. ayından sonra 1 öğün mama verilmelidir. Aldığınız mamanın paketinin üzerinde verilmesi gereken mama miktarı tablosu olacaktır. Ordan yetişkin olunca ulaşacağı kilo aralığı ve şimdiki ağırlığının bulunduğu kısma karşılık gelen miktar günlük verilmesi gereken miktardır. Yaşına(ayına) göre öğün sayısına bölünüp her öğün o kadar verilir.