Yavru Kedim Çok Miyavlıyor

Ilaycanan

Yaklaşık 3 hafta önce iki buçuk aylık yavru bir kedi sahiplendim. Geceleri ilk hafta hiç miyavlamadı ama biraz zaman geçince miyavlamaya ve kapı önünde ağlamaya başladı. Sabah ezanıyla başlıyor, mamasını veriyoruz bu sefer benim odamın kapısının önünde ağlıyor. İçeri alıyorum bu sefer kafamda geziniyor uyutmuyor. Bir de biz yemek yerkenki miyavlaması var ki akıl almaz. Resmen onun bulunduğu odada yemek yediğimizde terör estiriyor. Bizim yediğimiz yemeği yemek için deliriyor, bağırıyor. Kapının önüne koyduğumuzda da bağırıp ağlıyor. Ne yapmalıyım? Büyüdükçe geçer mi? Şimdiden teşekkürler.

14 CEVAP

Duman14

Kedi bu miyavlar yani sana sus dememizle aynı şey bu kendince konuşuyor kapıları kapamayın sofrada yemek yedirin

Duman14

Her kedide olan şeyler benim kedimde de olmuştu kapıları kapalı görünce çıldırıyordu hayır diyin ona hayır kelimesini öğrensin

Ilaycanan

Peki büyüyünce geçti mi bu miyavlama merasimi

yanik_kedi

Benim kızımda öyle 45 günlükken geldi bana şu an dört buçuk aylık hala devam ediyor..

Ilaycanan

Ailem rahatsız oluyor miyavlamalarından devam etmesin diye her şeyi de yapıyorum ama

Benim kedim hiç miyavlamıyor hatta mööüü diye ilginç bir ses çıkartıyor keşke oda boyle miyavlama merasimleri yapsa evde sesini duyamıyoruz

Ilaycanan

Yani bence de miyavlamalı bir kedo doğasına aykırı davranmasını biz de istemeyiz ama ben bu miyavlamaların sıklığını nasıl azaltabileceğimi soruyorum geceleri kapımın önünde miyavlayıp içeri aldığımfa da uyumuyor

Duman14

Yatma saatine doğru uyumasına izin vermeyin oynatın ya da uyumasa bile siz uyurken tepki vermeyin o istediğini yapsın en son pes edecektir

Ilaycanan

Pes etmiyor çok inatçı ama teşekkür ederim deneyeceğim.

Duman14

Hani küçük bir kedi benim kedimde öyleydi 2 aylıkken şimdi 5 aylık maalesef sahiplendirdim ama gitmeden önce hiç rahatsız etmezdi bizi küçükken çok yaramazd perdelerden tırmanıp tavana çıkıyordu tutmaya çalışıyordum hep ama sonra bir baktım kapının önine oturuyor içeri girmiyordu ben içeri alıyorum o dışar çıkıyordu sizinki de öyle olabilir :)

Ilaycanan

pazartesi ve salı bizi hiç rahatsız etmeden uyudu ama çarşamba ve perşembe sabah 6'da uyanıp kapının önünde miyavlıyor nasıl çözebilirim bu sorunu

Duman14

Mamasını o saatlerde verin belki acıkıyordur ya da ilgi istiyordur

Minnak53

Şuan bebek ilgi istiyor sizin peşinizde gezer hatta bebek gibi bile ınga yapabilir;) benim öyleydi yatarken kapınız açık kalsın alın yanınıza bırakın kafanızda gezsin bir süre sonra yanınıza kıvrılıp uyuyacaktır benim de kedim küçükken öyleydi şimdi ise canı nerde isterse orda yatıyor ;)

rabiaari

Kapinizi acmayin. Miyavlayip sonunda peseder. Birde mama vermeyin miyavliyor diye onu odul olarak gorurmus sonraki gun odulunu almak icin tekrarlarmis. Biras buyumesi lazim. Eğer odaniza alistrmak istemiorsaniz hic almamalisinz. Byyuyncede sizinle yatmak isteyebilir. Ailenizin anlayis gostermesi gerekli . minnos bi bebekten bahsediyoruz burda kim dayanirki ona❤❤