Anlaşma Problemi Nasıl Çözülebilir?

handanayan6

Merhabalar. Oğlum Pablo yaklaşık 10 aylık ve 4 aydır da bizimle. Geldiğinde çok ürkekti bir ay öncesine kadar atlatamamıştı. Çok şükür o problemi hallettik ama başka bir sorunla karşılaştık. Arkadaşımızın Pablo'dan 1 ay küçük bir ankara kedisi vardı ve 3 günlüğüne bana vermek zorunda kaldı. İlk gördüğü andan itibaren tıslamaya ve üstüne koşup pati atmaya başladı. O da korkup taşıma çantasına geri girdi. O zamandan beri biraz yakınlaştırmaya çalışsak da başarılı olamadık. Şimdilerde 2 aylık erkek tekir bir kedi sahiplenmeyi düşünüyorum ama aynı anlaşmazlığı yine yaşar mıyım? Yaşamamak için ne yapmamı önerirsiniz? Bu konuda tecrübesi olanlar cevap verebilir mi nasıl yakınlaştırmalıyım birbirlerini?

1 CEVAP

Duman14

Hemen birbirleriyle karşılaşmamalılar zaten yeni kedi 1.gün 1 odada bakılır 2.gün kendi kediniz o odaya koyulur yeni kedi çıkarılır yaklaşık 2-3 saat sonra kendi kedinizide odadan çıkarırsınız ve diğer kediyle karşılaşırlar ama zorla deil evin içinde birbrilerini bulmalılar ikisinide seversiniz ödül maması verilebilir ilk karşılaştıklarında sonra gözlemlenir kediler oyun oynarken kavga eder gibi gözükür pençeler çıkmadıkça garip tıslamalar olmadıkça ayırılmaz eğer bunlar varsa yeni kedi yine başka odaya koyulur ve ikisinede hayır! Dersin yine yavaş yavaş birbirlerini gösterirsin aynı tıslamalar devam ederse maalesef biri gider :( benim kedim böyle alışmıştı yeni evindeki kediye ama onlar çok canayaıındılar ilk gün bir odada bakıldı benim ledim ikinci gün beraber uyumaya başladılar