Köpeğimi Gezdiremiyorum ! Acil Yardım

Rocare

Anket

Eğitime Göndermelisin
(1 oy)
Hiçbirşey yapamazsın
(0 oy)
Kendin Eğitmeye Çalış
(12 oy)
Toplam (13 oy)

Öncelikle Bütün Hayvanseverlere Merhaba 1 Yaşına Girmek Üzere Olan Bir Golden retrieverım var Onu Hergün Gezdirmek İstiyorum Fakat çok güçlü olduğu için beni sürüklüyor yaşıda büyüdüğü için eğitimlere tepkisiz kalıcağından korktuğumuzdan göndermiyoruz aslında köpek okadar büyük değil ama sorun şu ki ben 13 yaşındayım 2 ayrı köpek besledim ve bu 3. fakat ilk kez böyle bir sorunla karşılaşıyorum yardımcı olursanız sevinirim Herkeze İyi Günler :)

7 CEVAP

charlisema

cnm bende 13 yasındayım ve benımde pekınes cınsı bır kopegım var onu alıştırmak cok zor olmadı fakat herkesın pesınden gıdıyor okuduğum ve duyduğum seylere gore kopegın tasmasını ucundan degılde tasmanın yarısından tut yanı kısa tut bıraz her yanlış hareketınde hıc cekınmeden cıddı bır sekılde kız yanı hayır komutunu da ogretebılırsın cesıtlı odul mamalarıyla daha sonra dısarda egr aynı hareketı yaparsa hayır komutuyla durdurabılırsın

Duman14

Ailen gezdiremez mi ve köpeklerde eğitim şart diye düşünüyorum Allah korusun tutamazssınız kaçar falan daha zor olur eğitime göndermeyin bence ya kendiniz eğitin ya da eğitmen evinize gelsin gelebiliyorsa tepkisiz kalır korkusundan eğitimi es geçerseniz daha kötü olur

Havanese_Siri

kendin eğitmeye çalış başaramazsan eğitime gönder köpekler her yaşta öğrenebilir sadece süre değişir

İnternette biraz araştırma yap sıkı bir şekilde tutma ipi çok hafif sal gergin olmasın ve yanından hatta hafif arkandan gelebilir kafası bacaklarının hizasında olsun. Emin ol bu bile çok çok iyi bir başlangıç. Bu aşamada kesinlikle boyun tasması kullan. :)
Sesin ciddi ve kendinden emin olsun dur yapma komutlarını anlamalı.
Köpek yürüyüş pozisyonu

Cesar Milan ın kitaplarını ve yazılarını okuyabilir televizyon programını seyredebilirsin. Lider sensin bunu unutma ve otoriter ol.

Golden Retriever eğitime çok yatkın ve zeki bir cinstir. Yaş hiç farketmez. Bu sitede tasma eğitimini nasıl uygulayacağınız aşama aşama belirtilmiş.

GoldenOdin

Benim de köpeğim öyleydi. Ama sonradan göğüs tasması kullanmaya başladım önceden boyun tasması kullanıyordum. Sonra köpekleri anlama kılavuzu diye bir kitap aldım. Onun içinde köpeklerin çekeleştirmesi diye bir bölüm var orayı okuduğum zaman boyun tasması takarsanız köpeğiniz saldırganlaşır ve çok çekeleştirir yazıyordu. Eğer sizde boyun tasması kullanıyorsanız sebebi bu olabilir