Acil!!!

Arkadaşlar daha önce paylaşmıştım kedimin ağzının yanlarında yara. Gibi karabiber tanısı gibi şeyler var niye diye. Vetime yazdim dugunumuz var evimizde bir sürü misafir var akşam düğün var veren gidemiyorum resmini gönderdim getirin Burda bakalım diyo duruyo anlamiyo bugün bi baktim iyice artmış bu sefer uçuk gibi olmuş ve siyah şeyler oraya toplanmis ve artmış resim koyucam ne olabilir lütfen çok sıkışık durumdayım bilen söylesin hatta kendi verilerine atabirler mı onlar ne diyecek ben vetim çok hayırsız hiç ilgilenmiyor artık gitmiycem ona önceki halinde koyucam lütfen şuan çok dardayim

22 CEVAP

Kızarıklık var ama bende öyle düşündüm ama yarın barınağa götürucem oradaki veterinerler daha çok ilgileniyor özür dilerim ama bu veteriner tam bir öküz ruhsuz whatsapltan soru soruyorum 2 gün sonra cevap veriyoro gorsede bende elimle aldım kaynatım bi bezi ve o bölgeleri sildim mikrop kapmassin iyice diye yanlış mı yaptım bilmiyorum ama antibiyotik krem sürdüm çok korkuyorum ya hayvanın her yerinde bişey çıkıyor sırtında bu kabuk gibi bişey var o yaptığımız iğneden şişip olmuştur iyileşmeye başlamış dedi şimdi baktım o bölgesi kabul üstündeki kıllarla beraber çıkıyor altta tüysüz et kalıyor onunda gösteriden üzülüyorum ya herşey üst üste geldi

Peki antibiyotik krem sürmek sizce yanlış olmuş müdür en azından mikrop kapmasın dedim

Kedimede ona benzer bir şey olmuştu kediniz üşütmüşte olabilir biliyosunuz ki üsütunce ağızda yara çıkıyor ya da mama kullanımıyla alakalı bir şeyde olabilir umarım iyileşir :)

mhtpyldz

Bende ayni sorunu yasadim , üsuttugu icin agzinda yara cikmisti ayni sizdeki gibi , antibiyotik igne oldu 5 gun ve gecti .

Duman14

Benimkide üşütmüştü ama hiç böyle olmamıştı

Bilmiyorum güneşi çok sevdiği için gün içinde 2 3 saatte balkonda durmasını sağlıyorum d vitamini alsın diye kapalı balkonumuz peki o siyah siyah şeyler ne kız öyle yara ama siyah şeyler ne acaba

Duman14

Kanamış ve kabuk bağlayınca öyle kalmış olabilir mi?

aysu0618

Çok geçmiş olsun :(

Duman14

Mantar olabilir o bölgedeki tüyler dökülmüş çünkü ama yara gibide gözüküyor mantarsa acil bir durum hangi şehir hangi semtte oturuyorsunuz? Hemen bir veterinere götürün düğün bitene kadar orda kalsın ve tedavisi yapılsın sonra alırsınız böyle kalması daha kötü olur nerede oturduğunuzu yazın bakalım bir kaç yakın veteriner bulabilirmiyiz

İstanbul Bağcılar'da oturuyorum mantar olabilir mı peki öpsem bize bulaşır mi

Peki mantarsa ne gibi bir tedavi uyguluycaklar

Veterineri De aradım fiyat bilgisi için 50 lira muayene 100 lira iğnesi 75 lira spreyi dedi fiyatı normal mı bana çok pahalı geldi

Duman14

Fatih hayvan hastanesine gidebilir misiniz yaklaşık 20-25 dakikanızı alır en fazla ayrıca mantarın bir sürü çeşidi var 1 ayda geçende var 3 ayda geçemeyende doğru teşhis önemli bahsettiğim hayvan hastanesi hem fiyat olarak uygun hemde ilgililer biz çok memnunduk mantarla daha önce uğraşmadım ama bulaşıcı yani kedinize çok yakın durmayın gerekli olmadığı sürece özellikle mantar bölgesine dokunmayın krem gibi bir tedavi uygulandığını duymuştum ama dediğim gibi farklı bir aşamada olabilir

Duman14

Veteriner hizmetleri müdürlüğüne göre kontrol:46 tl gözüküyor orda

polo

mama kalıntısı olabilir polodada vardı tırnagımla hafif sürdüm çıktılar gül suyu ile sildim geçti