Hangi Kedi Bana Daha Uygun?

cute_catTR

arkadaşlar 11 yaşındayım ailem ile birlikteyim hangi kedi bana daha uygun olur acaba? (yavru bile yazarsınaz olur)

31 CEVAP

Minnak53

Merhaba,
Öncelikle ailen bir kedi sahiplenmen konusunda sana izin veriyor mu veriyorsa da sokaklarda çok kedi yavrucukları var alırsın veterinere götürüp aşılarını ve karnesini çıkartırsın olur mu ama iyi düşün tamam mı çünkü ona zaman ayırmalısın hasta olucak oyun oynamak isticek vs.. sevgiler

tika_waylan

Barinaklarda ve sokaklarda da cina kesilee var internette ilanlarda da sakin petshoplardan alma petshoplarda cok kotu kosullarda getiriloyor kesilee yurtdiaindan bavullarla sonra o hayvanlar kucuk kafeslerde azicik mamayla cogu zan susuz konuluyor ki kaka yapmasin musteriler bakiyor siye. Ve genellikle buyuk cogunlugu hasltalanip oluyor alirsan petshoptan uzun bir zamanin veterinerlerde gececek.maddi manevi zor ve sen aldikca oraya maleaef yenisi gelecek.
http://www.patiliyo.com/hayvan-kacakcilari/

http://www.petshopgercegi.com/

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1316158101785610&id=403935536341209

yanik_kedi

Neden özellikle cins?? Geçici bir heves olmadığından emin misiniz çoğu cins kedi alınıp sokağa atılıyor ! Van kedisi Ankara kedisi v smokin kedisi öneririm melezleri de olabilir ama sokaktan bir can sahiplenmek varken bir insan neden para verip almayı tercih ederim cidden anlamıyorum :(

tika_waylan

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1288324487902305&substory_index=0&id=403935536341209

Alin scotttish fold petshoptan alinmis artik su petshop, instagramdaki kedi kopek ureticilerinden vazgecin.
Arkadasim da o sekilde kedi aldi 1000 lira kediye verdiyse en az 2000-3000 lira da veterinere vermistir kedi ben bildim bileli hasta duzelmiyor gercekten yazik ve o aldigi icin kurtulmus olmuyor yerine yenisi geliyir eger alinan kedi kopek olunce yenisini yollayalim diyor bu kedi kopek saticilari asi yaptirmiyorlae yaptirdik diyorlar genelde cok erken annelerinden ayriliyorlar 2 aya kadar sut emmeleri lazim immun sistemleri gelissin diye ama kolay satilsin diye cok daha bebekke. Ayiririyorlar

cute_catTR

öncelikle ailemin izni var fakat tekir ve ya sarman istemiyor cins olsun istiyorlar

Ahmetemind

normalde sokak kedisi sahiplenmeni isterdim fakat ailen cins istiyorlarsa ankara kedisi van kedisi ve norveç orman kedisi sokaklarda bile bulabileceğin kediler

Havanese_Siri

honey bear her yönüyle mükemmel bir kedi cinsi, tabi ki yavru da diyorum :)

Havanese_Siri

chinchilla bulabilirsin honey bear biraz zor

Duman14

Honey bear yurtdışında bile nadir ve çok pahalı sana önerin scottish fold her yerde var

tika_waylan

Ankara kedisi, Van kedisi, Smokin (tuxedo) kedi, Mavi rus kedisi cok rahat bulursun melez olabilir ki mele kedi daha saglikli olur.
Ama once kesi bakmaya ailen ve awn hazir misin her gun mamasi suyu verilecek 2 ayda bir veterinere asiya goturulecek kesdiyi tarayacaksin cisini kakasi her gub ailenden biri temizleyecek mevsimsel olarak tuy dokebilir, yavruyken oyun yapip isirip tirmalayabilir yavruyken cok oyuncu oluyor kediler.

İlanlarda kendi cins kedilerinin yavrularını sahiplendirenler oluyor. Kendiniz gidip anne babasının yanında gelişimini takip ederek sütten kesilince sahiplenebilirsiniz

Kedisevercat

Yavru van ankara kırması

cute_catTR

MISRA160 scottish fold zor bulunuyor ama annemin arkadaşının bir arkadaşı scottish fold yavrusu olucak onlardan birini bize verebilir :)))))

Duman14

İnsanların cins istemesi sorun değil bence benim ailemde kedileri çok sever ama tekir kediler çok büyük olduğu için korkuyorlar bence petshoptan alınmadığı sürece cins istemenin sorunu yok

yasement

Cins istiyorlarsa sokakta cok fazla olan uzun tuylu tekirler maine coon ve norvec orman kedilerinin ikizi gibiler bi boy kucultulmus halleri :) british shorthair da sokakta denk gelebileceginiz bir irk. Ille alicaz diyorsaniz ragdoll tam ev kedisi biraz arastirirsaniz (buyuk irk). Bir de bulabilirseniz sphynx (tuysuz irk) asla birakmam diyorsaniz bir sphynxin hayatini kurtarmis olursunuz gunese ve hava sartlarina dayaniksizdir ve sokakta yasayamaz. Eve tuy de dokmez hem :)