Scottish Fold İle Russian Blue Eşleştirilebilir Mi?

nergizmir

Merhaba scottish fold ile russian blue eşleştirilebilir mi?

5 CEVAP

tika_waylan

Fold geni genetik rahatsizlik aslinda kivrik olmasi ileride omurga ve kas sistemlerinde sorun oluyor cok agrilaei olabiliyor ileriki donwmlersw surekli sakin ve yatip uyumayi seven kediler ve obeziteye yatkinlar bir de gene ilerleyen donemlerde bobrek sorunu da olabilir.
Russian Blue daha saglam bildigim kadariyla genetik bir rahatsizliklari yok. Scottish Foldunuzu kisirlastirmanizi oneririm kisrlastirdiktan sonra diyetine ozen gosterip hareketli oyuncaklar alip cok kilo almamasina ozen gostermelisiniz.

tika_waylan

Benim ve arkadaslarimin Scottish fold'u oldugu ve uzun arastirmalar yaptigim icin bu konuda rahat yazabiliyorum siz de gerekli arastirmalari yapin veterinerinizle de gorusun en saglikli karati vereceksinizdir

kediler

Benim 2 tane Scottish fold um var. Hala eşleştirmek istiyorsanız bence yapılabilir. Çünkü ben de kendi kedimi bir Ragdoll la eşleştirdim ve ortaya birbirinden güzel yavrular çıktı. Yalnız bir Scottish fold la başka bir Scottish fold eşleştirilmemeli yoksa yavruları ya sakat ya da ölü doğar. Çünkü kıvrık kulak genetik bir sorundur. Bunu bilin yeter. :))

ceydatpcu

Benimde scottish foldm var ve genetik kalca cikikligi var ciftlestrmeyin bnce

kediler

Ben şanslıyım demek ki. Benimkilerin hiçbirinde bir hastalık yok. Umarım bundan sonra da olmaz :)