5 Aylık Köpeğime Tuvalet Eğitimi

Köpeğim 5 aylık oldu bile tuvalet eğitimi alması için çok uğraştık ama çok inatçı ve başına buyruk bir o kadar da şımarık bir köpek tuvalet eğitim damlası bile aldım banamısın demiyor nasıl beni dinlemesini sağlayabilirim nolur yardımcı olurmusunuz

4 CEVAP

Havanese_Siri

ona bir alan belirleyin etrafını çıkamayacağı şekilde kapatın yatağını su ve mama kaplarını içine koyun geri kalan her yeri çiş pedi ile kaplayın yaklaşık bir ay yaşam alanı orası olsun sadece gezdirmek ve oynamak için çıkartın pede yapmaya alışacaktır yavaş yavaş 1 ped çıkartarak azaltın dışarıya yaparsa yaptığı yere burunu sürtün ve pedin üstüne koyun doğru yere yaparsa ödüllendirin (sevip okşamak da onun için bir ödüldür) alışınca ona odayı açın (halı vb. şeyler eğitimi zorlaştırabilir) aynı şeylere devam edin en son evi açabilirsiniz merak etmeyin öyle ya da böyle öğrenirler

Havanese_Siri

Dış mekan mı iç mekan mı

İç mekan

Çok saolun deniycem