Muhitimizdeki Kedi Ve Köpeklerin Beslenmesi Hk.

erkan_eser

Merhaba. Bu soruyu sormak zorunda kaldığım için çok üzgünüm. Pek çok hayvan sever gibi ben de muhitimde bulunan sokak hayvanları için bir şeyler yapmaya çalışıyorum. Bulunduğumuz muhitte (İzmir, Buca, Efeler Mahallesi 316-318-320-133 no'lu sokaklar) sayıları dönemsel olarak değişen 40-50 kedi ve 4-8 köpeğe mama, su ve acil durumlarda veteriner desteği vermeye çalışıyorum. Aylık ortalama 40-50 kg kedi maması ve 20-30 kg köpek maması alımım oluyor. Ancak maddi olarak gerçekten zorlanıyorum ve bu konuda bana somut destek verebilecek kimseye ulaşamadım. Lütfen yanlış anlamayın. Durumum el verse, gerçekten böyle bir ricam olmazdı. Dayanabileceğim yere kadar dayandım. İnanın bunu söylerken büyük üzüntü duyuyorum ancak yapmak zorundayım. Beni yönlendirebileceğiniz yardım sever bir kurum ya da şahıs var mıdır? Saygı ve sevgilerimle...

3 CEVAP

erkan_eser

Öncelikle bu paylaşımı bir reklam ya da böbürlenme vesilesi olsun diye yapmadım. Açıkçası öksüz canlar adına dilenmek gibi bir durum bu ve bundan gocunmuyorum. Yorumlarınıza tek tek açıklama getireyim. Bulunduğumuz muhitte elbette hayvan severler var ve onlar da ellerinden geldiğince yardımcı oluyorlar sokaktaki canlara ama onlardan yapabileceklerinden fazlasını bekleyemem. Herkesin bir geliri ve buna ayırabilecek bir bütçesi var. Ben bütçemi çoktan aştım. Çünkü gördüğüm acılara dayanamıyorum. Gelelim hayvan sevmezlere... Sokaktaki canlar için koyduğumuz mamaya laf eden, kışın üşümesinler diye kediler için koyduğumuz ve üzerine "Allah rızası için lütfen atmayın!" yazdığımız kolileri ve köpeklerin yatması için koyduğumuz paspasları, su kaplarını çöpe atan, kimi hayvan sever görünüp kendi köpekleri ve kedileri dışında hiçbir cana yaşam hakkı vermeyen insanlardan bahsediyorsunuz. Sokaklara ilan asmak, çevredekilerle daha fazla kavga etmeme neden olacak etkinlikler düzenlemek ya da bu insanlardan yardım için mama istemek... Bunlar, ne yazık ki gerçek olamayacak kadar güzel hayaller. Keşke sizin de dediğiniz gibi insanlar, insan olsun, hayvan olsun, bitki olsun muhtaç olan her cana güçleri yettiğince yardımcı olsalardı. Çok şey yaşadım, çok şeyle mücadele ettim. Şu an sadece somut olarak bana yardımcı olabilecek kurum/şahıs arıyorum. Bu konuda yardımınız olursa çok sevinirim. Saygı ve sevgilerimle...

cute_catTR

yaptığınız şeyden gurur duyuyorum... bununla ilgili sokaklara ilan asmayı deneyin eğer olmazsa bir etkinlik oluşturun.denerseniz işe yarayıp yaramadığını bana bildirin lütfen

Duman14

Komşularınıza başvurun bence illaki hayvan sever insanlar çıkacaktır :) çok iyi bir iş yapıyorsunuz