2,5 Aylık Yavru Köpeğim Isırıyor Ve Bana Karşı İlgisiz.

bahaulas

Merhaba arkadaşlar, bugün beagle ve husky kırması 2,5 aylık erkek bir köpek sahiplendim. Benden önce aldığım sözde bakıcıları, köpeği evden dışarı çıkarmamış ve köpekle anladığım kadarıyla pek bağ kurmamış. Köpeği dışarı gezdirmeye çıkarınca tasmayla yürüme alışkanlığı kazanamadığı için yürümek istemiyor, bacağıma doğru zıplayıp kucağıma çıkmak istiyor ve kucağıma alınca kucağımda da durmuyor. Sizden öncelikle 2 konu hakkında yardım istiyorum.İlki, önceki sahiplerinden dolayı güveni sarsılan bu dostuma karşı nasıl güven kazanabilirim? Bir diğeri ise elimi sevmek için yaklaştırdığımda da ona temas ettiğimde de elimi sürekli ısırıyor ve dişleri elime zarar veriyor. Isırma alışkanlığını nasıl vazgeçirebilirim. İlgi ve alakanız için şimdiden teşekkür ederim.

3 CEVAP

BALGOZ

güvenini korumak için avcuna mama doldur yerken sev aynı şeyi tekrarla

BALGOZ

gezdirmek içinse tasmasını takıp evde turlar atabirsin ve onu en yakın zamanda yaşıt köpekleriyle tanıştır

Sevginizi ilk önce hiç ondan esirgemeyin lakin otoriter ve sabırlı olmayı da unutmayın.. geleceğe bağlı düşünün .. zamanla ve sizinde sabrınızla herşey düzelir sadece çocuğunuza karşı tutumunuz çok önemli ... benimkilerde ısırıyor biri dogo Arjanti*** aylık biri pincherkırması 3 yaşında bu alışkanlığı HAYIR diyerek çözebilirsiniZ