Köpeğim Doğum Yapmadı

şila 2 yaşında golden bugün hamileliğinin 61.günü karnı iyice büyüdü,memelerinden süt çıkıyor,halsizleşti ve biraz da iştahı kesildi. 1 ay önce veteriner ultrasonla baktığında gebelik var demişti hala doğum yapmaması normal mi ?

8 CEVAP

BALGOZ

genelde köpekler hemen doğurmaz biraz daha bekle

ilknrdaisy

Daisy süt gelince 2 gun icinde doguruyordu. Ama belirtileri anlattiginiza gore 24 saat icinde dogum gerceklesebilir... Merak etmeyin benimkide 67. Gununde doğurdu hatta biz çok meraklanmistik şükür hic bir sorun olmadi... Kopekten köpeğe, bazen yavru sayisina gelisimine bağlı olarak değişiyor

Luckyssss

63 gun veya 70 gun arası deniliyor internette 2 güne yavrulayabilir lütfen doguracak yerini havlu kesici makas ayarlayın dogum baslarken yanında olmaya dıkkat edin lütfen böylece onu sakinleştirmiş olursunuz veterinerinizden daha fazla bilgi edinmeye baslayın doguracak yer yapmalısınn yoksa odana salona birden dogurabilir bu süreçte bol bol su verin büyük ihtimalle dili sürekli dısarıdadır

Luckyssss

Bazı durumlarda erken dogum yapabiliyor zaten ama benim köpeğim küçük ırk olduguna rahmen 65 gunde dogurdu sütü 4-5 gunden önce cıkmıstı

Luckyssss

Yavruladıgında bizimle fotograflarını paylasırsanız sevınırız :)

tabi :)

doğum kutusu yaptırdım zaten doğum için anne yavruları plesantadan çıkaramaz ya da göbek bağını kesememe ihtimaline karşı da hazırlık yaptım ayrıca bu onun ilk doğumu değil ilk doğumunda 58.günde yavrulamıştı

teşekkür ederim :)