Barınaktan Sahiplendiğim Güzellik

Arya'ya merhaba deyin :) Bu gün aklıma esti barınağa gidesim geldi gittim birde ne göreyim yavru bölümünde bu minnoş duruyor masum masum bakıyor gözüme beni bırakma der gibi bende aldım zaten ne bi şartları var ne bişey direk al git dediler. Neyse konuya gelelim acaba ne kırması olduğunu tahmin edebilecek varmı? Bir kaç arkadaş çoban köpeği kırması falan dedi kocaman mı olacak şimdi benim kızım :) Birde gençlik hastalığına yakalanmasını nasıl önleyebilirim? 45 gün civarı anne sütü emdimi bilinmiyor

8 CEVAP

Ahmetemind

Köpekler hakkında fazla bir bilgim yok ama böyle güzel bir şey yapmanız takdir edilecek bir davranış

Havanese_Siri

boxer labrador kırması ve hastalığa yakalanmasını önlemek için aşıları bitene kadar dışarı çıkarmayın hatta mümkünse yıkamayın

Yakalanmış bile yavrucuk isal.,kusma , titreme su kaybı iştahsızlık hepsi var :(

Luckyssss

Veterinere götürün ölümcül bi hastalıga yakalanmıs olabilir

Kedisevercat

bir kaç gün veterinerde kalsın.

Kedisevercat

İshal normalden daha sık, daha akışkan ve daha sulu dışkılama olarak tanımlanabilir. Bu gıda değişikliği gibi basit bir nedenle olabilir iken birçok ciddi hastalığın öncü semptomu olarak da karşınıza çıkabilir. İshal ani başlayıp şiddetlenebilen akut bir hastalığın semptomu veya aylar ve yıllarca sürebilecek kronik bir hastalığın semptomu olabilir. Günde 3-5 defa gözlemlenen ve ertesi gün devam etmeyen ishaller çok ciddi olmayan ishal olarak değerlendirilebilir. 2-3 günden fazla süren ishallerde; hem vücut sıvılarının kaybı ile oluşabilecek dehidrasyonun durdurulması hemde altta yatan problemin teşhis edilip metoduna uygun tedavisi için ufaklığın Veteriner Hekim tarafından muayene edilmesi gerekmektedir.

Köpeklerde ishale neden olabilecek nedenler

Mama değişikliği
Gıda intoleransı
Çöp ve diğer atık maddelerin tüketilmesi
Toksik etkili bitki ve diğer maddelerin tüketilmesi
Yabancı maddelerin yutulması (top,lastik ipler,plastik poşetler vb. )
Alerjik reaksiyonlar
Bakteriyel ve Viral enfeksiyonlar
İç parazitler (koksidia, giardia, vb )
İnflamasyonlu barsak hastalıkları
Karaciğer ve böbrek hastalıkları
Sindirim sisteminde var olabilecek tümöral hastalıklar
Çeşitli ilaçların yan etkileri
Kalın barsak enfeksiyonu
Stres
Hemorajik gastroenterit

Kedisevercat

şimdi de kusma hakkına buradan bilgi alabilirsiniz.