Erkek Kedi Mi Kız Kedi Mi?

Arkadaşlar sizce erkek kedi mi yoksa kız kedi bakımı mı daha kolay? Farklılıkları neler?

14 CEVAP

Duman14

Kedi kedidir karakter meselesi karakterine göre yani

Havanese_Siri

erkek biraz daha hareketli olur ve kızgınlıkta koku bırakır dişi daha iyi bence

Ahmetemind

Aslında farkı yok sadece kızgınlıkta sorun yaşıyorsunuz o kadar.Kısırlaştırırsanız ikisininde farkı yok

cute_catTR

fazla ayrımcılıktan yana deyilim ama .... kız olsun ya :)

cute_catTR

daha kolay çünkü benim vardı erkek çok sorun yaşadım ben

cute_catTR

oyüzden kız

karamesma

bakım olarak cok bır farkları yok ama eger kısrlastıracaksanız erkek alın erkek kedının kısırlastırma amalıyatı daha kolay ama eger kısırlastırmıyacksanız dısı alın .

Azra55

Git bak
Hangisine gözün çarparsa,hangisine kanın ısınırsa onu al bence.

yasement

Kisirlastirmayacaksaniz disiye her kizginlikta es bulmalisiniz ciftlesemezse tumor olur her seferinde sonra kocaman kitleye donusur. Kisirlastiracaksiniz ikisi de olabilir disinin ameliyati daha zormus. Erkek kedi ise kisirlastiracaksaniz 1-1.5 yasina kadar beklemelisiniz yoksa idrar kanallari gelisimini tamamlamamis olur ve zaten yatkin olan idrar kristallenmelerine ortam hazirlanmis olur. Disi 7 aylik bile kisirlastiriliyor ve idrar yolu problemlerine yatkin degil. Erkek kediyi kisirlastirmayacaksaniz es bulduktan sonra yavrulari sahiplendirme ile siz ugrasmazsiniz. Yani erkek ve disinin birbirinden ayrimi ureme-kisirlastirma konusunda bunun disinda cok takilmayin zamani geldiginde en cok bunlari dusunceksiniz cunku :) benimki erkek ama belki ilerde disi de sahiplenirim mesela bence farketmez saglikli olduktan sonra :)

Duman14

Gelişene kadar orda durmaz onlar sıkışık bir alan olmasn çünkü yavru kediler gözleri ve ayakları açıldı mı her yeri keşfetmeye çalışır anneleride peşlerinde dolanır yani anne sütünden kesilene kadar orda durmazlar her yere girer çıkarlar

Azra55

Erkek kedinin tadını yaşadıysan bence dişi al

Azra55

Pardon benim bir üstümde cevabı yazana cevap yazmışım ben mycatnamevenus sanıp

hepinize teşekkür ederim zaten merak ettiğim için sordum sokakta 5 günlük yavrular var anne sütü ile beslenince alacağım da şansıma hangisi gelirse artık sonuçta ikisi de kedi.Bu arada biz yavruları ve annesini büyük kartona koyup içine havlu koyduk kartonu göze çarpmayack yere koydduk gelişene kadar orada olacaklar acaba bir sıkıntı var mı?

nereye almalıyız