Kedilerin Tırnaklarnın Kesilmesi Gerekli Mi?

outlaw

kedimizin tırnaklarını kesmeyi denediğimiz ilk seferde çok huysuzluk yaptığı için kesemedik,tırnak kesmek şart mı?

11 CEVAP

Aslında veteriner de kesebilir. Ben kestiriyorum çünkü oynarken istemese de bizi çizebiliyor ve eşyalar için de kesilmiş tırnaklar daha iyi :)

redcat

Biz 3 kedimizin de tirnaklarini hic kesmedik kesmiyoruz ve hic de canimizi acitmadilar. Esyalara da bir sey yapmiyorlar cunku kedi kapisi var canlari sikildiginda bahceye cikiyorlar :)

CriS

Gerek yok bence

CASPER

Kesilmesi şart değil fakat ona tırnaklarını törpülemesi için petshoplardan tırmalama tahtası almalısınız aksi taktirde evdeki eşyalarınıza muhtemelen zarar verecektir...

muffin

.Eve girip çıkan kedilerin tırnakları asla kesilmemeli, aksi takdirde dışarıda diğer kedilere karşı şansı yok. Evdekilerin kesilmesi mümkün, ancak pek önerilmez. Keserken kısa kesilmemeli, yoksa fazla kanamaya yol açmış olursunuz, veteriner bu konuda sizi aydınlatabilir.

Sheela

Benim Kedim 4 bucuk yasinda ve hic kestirmedik kesmemde bence gerek yok

puskevit

evet, şart.

Chapulita

** Keşke Türkiye'de her evde kedi-Köpek kapısı olsa :( çok büyük sorun ..Hiç bir zaman avrupalılar gibi olamıyacağız..Konuyla alakalı değil ama bir üye kedi kapısı olduğunu yazınca yazmak istedim zaten gereken cevaplar verilmiş :) **

Merveylul

Bence kesmelisiniz. Bizimkini kestirmiyoruz fakat kollarıma bakan insanlar bir kedim olduğunu farkediyorlar.

Kesmelisiniz bence oyun oynarken çok çizebiliyorlar, ben kedim uyurken kesiyorum tırnaklarını, çok ucundan kesin yoksa zarar verebilirsiniz

patkam

Kesilmesi şart değil....Sadece sizi eğer tırmalıyorsa eşyalara falan zarar veriyorsa ve sizde bundan rahassız oluyorsanız kestirebilirsiniz...fakat tavsiyem veterinerde kestirin siz yapmayın Allah korusun derisine falan gelir...