Kedimin Cinsel Organindaki Sivi

tika_waylan

Merhaba, kedim 10 aylik erkek kisie degil. Bir sivi gordum cisini yaptiktan sonra geliyor daha once de oldu. Kumunu degistirmistim sabunlu kum renkli acaba ondan mi yoksa ergenlikle mi alakali anlamadim.
2 gub once baska bir sebepten veterienre goturmustym tuy dokulmesi icin ergenlige girdigu icin dokulme olmustur demisti vet ya da mama degisimi.
Genel muayene yapilmisti bir seyi olsa soylerdi ben o zaman bu sivi olayini soylemeyi unuttum cunku uzun zamandir olmuyordu gene oldu bir bakabikir misiniz sebebi ne olabilir?

15 CEVAP

blackkk

Benim kedimde de aynısını yaşadım. İlk gördüğümde sizin gibi kumdan olduğunu düşündüm. Uzunca bir süre görmedim sonra. 2.kez gördüğümde hemen veterinere götürdüm. İdrar yollarında enfeksiyon ve taş olduğunu söyledi ve hemen tedaviye başlandı. Size tavsiyem bir an önce veterinerinize danışmanız ve muayene etmek isterse kedinizi götürmeniz. Kum kaynaklı ise de bunu veterinerden duymak en iyisi

tika_waylan

Henuz bagirma, iseme gibi kizginlik belirtisi yok farkli olarak yaptigi eseleme hareketi var bebekken de cok yapardi

tika_waylan

Daha once yasayab olmadi mi?
2 gun once veterinerdeydim ve genel muayene yapildi bir sorunu bir seyu olsa soylerlerdi her yerinu incelediler. Bana kizginliga girmis olabile ce gi soylenmisti bagiriyir mu diye sordular yok dedin hic belirti yok belki de ben mi anlamadin kizginlikta da cunku cok sakin bir kedi belki kizginlikta ama cok bir belli etmiyir mu arada iki miyavlayip oturup uyuyor

ayseeny

çok emin değilim yinede bir uzmana danışın ama erkek kediler çiftleşme dönemleri geldiği zaman kokulu sıvılar bırakarak idrarlarını yaparmış başka kediler gelsin bulsun kokuyu diye, hırçın olurlarmış ayrıca, belki yaşadığınız bu durum bu dönemden dolayı kaynaklanıyor olabilir yinede danışın ben tamamen tahmin yürütüyorum sonuçta bambaşka önemli bir durum belirtiside olabilir ihmal etmeyin

tika_waylan

Kumunu degistirdij kumdan dolayi olabilir mi diye de dusundum renkli simdi kumu cisini ya0tiktan sonra oluyor bir sey olsa 2 gub once veterinerdeydik sormadim ama her yerune baktilar incelediler pon ponlarina kadar ah keske sorsaydin ama unuttum o an.

tika_waylan

Aynisini patisinde de gordum cis yaptiktan sonra ama cinsel organinda bir sey yoktu.

Cenkkabaca

Sanırım çiftleşme isteğinden kaynaklı bir sıvı yinede arayın veterinerinizi

tika_waylan

Bir daha cinsel organinda gormedim ama patisinin kenarinda vardi ciftlesme isteginden olsa patisinin kenarinda olmaz sanki ben kuma bagladim durumu marsilya sabunlu van cat ve Sanicat sabunlu kaeistirmistim.

patili

sıkça eşeleme hareketleri idrar yollarındaki sorunlara işaret olabiliyor genelde. o yüzden çdrar tahlili yaptırın sadece kızgınlıktan olmayabilir

tika_waylan

Bunun sebebi kumunun bulasmis oldugunu anladim 2 kumu karistirmiatim cia yapinca kum yesilimsi oluyor patisine de bulasmisti. Eselemeyi 3 4 aylikken de yapiyordu o zamanlar eski sahibi yerlere eseleme hareketi yaparsa kuma at tuvalet egitimini gec aldi demisti zaten pek cisini kakasini kapatmaz boyuna tuvaletin kenarlarini eselwr tuvalette poset var onu eseler ama kumuyla cok iyi kapatamaz her zaman. Ama erkek oldugu icin idrae konusunu dusunmeliyim. Kisir degil 10 aylik genelde erkek kedilerde kisirlastirma sonrasi eger uygun mama kullanilmazsa ve yeterli su icilmezse bir de tahilsiz mamadan oluyor diye duymustum veterinerimle gorusecegim. Uyari icin tesekkurler

Micoleo

Merhaba sonuca başlayabiliriz mi durumu

Seldbkr

Merhaba, benim kedimde de bugün aynısı oldu nedenmiş öğrenebildiniz mi acaba

Lili0912

Sorununu tam olarak buldunuz benim kedim de var

Anonymus985465

İdrar yollarında/torbasında enfeksiyon/kristal/taş olabilir.

06MARS

Merhabalar aynı sorun 4. Aylık kedimde 10 gündür devam eden problem
-Kan tahlili yapıldı temiz
-Böbreklerine bakıldı temiz
-İdrar kesesime bakıldı temiz
-İdrar yollarına bakıldı temiz
-Pipisine bakıldı temiz

Muayene sırasında tek testisli olduğu fark edildi ve 10 katı daha fazla hormon ürettiği söylendi bütün testler ve ilaçlar kullanıldı antibiyotikler verildi ama düzelmiyor en son iltihap olarak düşündüğümüz o sarı renkli sıvıdan örnek alıp mikroskop altında incelendi ve sperm olduğu söylendi kedimin 4. Aylıkken ergenliğe girdiğini ve durumunun kısırlaştırana kadar kontrol edilmesi gerektiği söylendi şu an yeme içmede bir problemi yok kilo kaybı ve halsizliği de yok sadece işerken bir kaç kere miyavlıyor ve o sarı sıvı çıkıyor bakalım inşallah bir problem yaşamayız