Asi Ve Tuy Bakimi Hk

ugurdmrcn

Merhaba, fold cinsi 4aylik bi kedim var. henuz karma asisini yaptirmadim yarin yaptirmayi dusunuyorum birde parazit asisini yaptircam. 2sini birden yaptirmak istesem sorun olur mu?
Bir diger sorum da buara asisi tuy dokmeye basladi,internetten biraz arastirdim bunun icin omega 3 gunde 1kapsul verenler varmis bu saglikli bisey mi?

1 CEVAP

IremGenco

Aşıları veteriner kediyi kontrol ettikten sonra sağlık durumuna göre yapıp yapmayacağını söyler.Tüy dökme problemi ise kullanılan mamadan olabilir.Eğer mama tavuklu ise tavuklu mama kedilerde tüy dökülmesine sebep olabiliyor.Sadece kuru mama veriyorsanız da yaş mama takviyesi ve vitamin takviyesi yapmalısınız ve düzenli olarak tüylerini tararsanız bir sıkıntı kalacağını düşünmüyorum.Tabi kedi bu doğal olarak tüy dökecek ama bunları yaparsanız o sorunun fazla kalacağını sanmıyorum. :)