Yavru Kedi Hiç Doymuyor

Ilaycanan

Merhabalar, yaklaşık üç buçuk aylık bir erkek kedim var. Kendisi çok tatlı ailecek seviyoruz ancak sabahları miyavlama gibi bir problemimiz var. Sabah altı gibi ilgi veya korktuğu için değil acıktığı için miyavlıyor çünkü ben kapıyı açtığım an beni mama kabına yönledirip bana miyavlıyor. Geçenlerde hem akşam hem de sabah yiyeceği miktarı birlikte verdim ancak sabah yine aynı saatte gelip yine kapımın önünde miyavladı. Veterinerimizin önerdiği foxy kitten mamasını kullanıyoruz. Şunu da belirteyim mama miktarı ne kadar olursa olsun hemen koyduğumuz gibi yiyor hiç sonraya bırakmıyor. Bu sorunu çözmeme yardım ederseniz çok sevinirim. Teşekkürler.

10 CEVAP

yasement

Biz birlikte uyuyoruz her sabah 6da isirarak uyandiriyor beni kahvalti ver diye :D

patili

birlikte uyumanız çok güzel. ne kadar mutlu olursa o kadar bagılıklıgı güçlü olur. stresten koruyun ve mamayı değiştirin. britcare acanaya göre daha uygun fiyatlı. tahılsız ve balıklı olanını alın mutlaka :)
bir de orijen %42 protein oranıyla birkaç aydan fazla kullanılmaması gereken çok agır bir mama. hayvanlar sevse bile uzun vadede böbrek sorunu kaçınılmaz. acana bile %37 protein oranıyla agırken orijeni kesinlikle önermiyorum. birkaç aylık belki ama uzun vadede yedirmeyin hayvanlarınıza.

patili

sabah miyavlama problemi "gece dinlendim. şimdi ilgi istiyorum.kalk benimle oyna" anlamına geldiği için bilemiyorum tam olarak geçer mi. cünkü bütün kedilerde var gece sahibinin başına gelip miyavlama. veya kapısı kapalıysa kapınyı tatuşlama zorla açtırmaya çalışma. :)) üzerimizde psikolojik baskı yapıyorlar. biz onları değil, onlar biiz yönetiyorlar. :)) ♡

patili

mama geçiii yaparken 10 günlük süreçte geçiş yapın. direkt mamayı bitirip diğerini önüne koymayın. vücutlarında sindirim sistemlerinde şoka sebep oluyo bu durum. ishal kusma vs yaşamamak için yavaş yavaş eski mamayla karıştırarak ve gün geçtikçe yeni mamanın dozunu artırıp eski mamanın dozunu artırarak 10 güne bölün alıştırma sürecini. bünyesi zorlanmasın

patili

obeziteye müsait bir kedi anlaşılan. erkek kedilerde sık görülüyor bu durum. mama oranını günlük üzerinde yazan miktarda verin ve günde 3 öğün verin. daha fazla istediğinde vermeyin. yoksa obez olup cok kilo alabilir. buna baglı hastalıklardan korunmak için düzenli ve dogru miktar mamayla kurtulabilirsiniz bu durumdan. mutlaka tahılsız ve mümkünse balıklı veya kuzulu bir mama yedirin. britcare bu konuda gayet iyi. sitesinde bulabilirsiniz. hills'in ideal balance serisinden tahılsız balıklı olanı da öneririm. gücünüz yrtiyorsa tabi ki ACANA verin ama sürekli değil. en fazla 5 ay verip sonra başka mamaya geçin. tahıl içeren mamalar doyurmadıgı için daha fazla daha fazla yemek ister ve sonucu obezlik.

Ilaycanan

Haklısınız maması benim de pek içime sinmedi ama verebileceğim kadarı oydu britcare'i deneyeceğim teşekkürler ancak bu sabah miyavlama problemini geçirir mi

vizardon

Kapınız kapalı ve kedi giremiyorsa ondan miyavlıyordur belki kediler kapalı kapı sevmez

Ilaycanan

Çok teşekkürler mamasını bitirip hemen britcare'e geçeceğiz. Birlikte uyuyacağız bugün bakalım ne olacak

yasement

Tesekkurler :)