Merhaba Arkadaslar. Ilk Defa Evde Kopek Besleyecegim Fakat Sizce Hangi İrk Daha Uygun Olur?

busraydin_

Arkadaslar ilk defa evde bir kopek besleyecegim. Hayvanlari cok seviyorum ama secim konusunda biraz kafam karisti. Uysallik ve egitilebilirlik acisindan hangi irklari arastirmaliyim bana fikir verin lutfen. Bu arada kucuk irk yada orta boy bir kopek istiyorum :)

11 CEVAP

Luckyssss

Kesme seker fazlasıyla ukalasın neyse her cins egitilebilir beagleler biraz zor eger beagle düşünüyosan sana önermem beagle konusunda baya otoriter olman gerekiyor yani benim bildigim bunlar küçük ırk alman daha dogru border collie olabilir eğitmek istiyorsan veyatta melez de kolay öğrenebilir bence :)

patili

ben de bu sivri dilli kullanıcıları anlamıyorum. gerçek hayatta ona buna sinirlerip gelip burda hınç çıkarır gibi yorumlar yazıyorlar. gülüyoruz :) yapmayın böyle şeyler.
her neyse konu sahibi canım shih tzular çok oyuncu eve uyumlu ve ufak boy. özellikle dişi olanından sahiplenebilirsiniz. eğitimleri kolay ama şımardıklarında biraz cozutabiliyorlar. fakat idare edilmesi çok kolay. profilimde shih tzu'mu görebilirsiniz. orada fotografımız var.

MISRA160

evin içinde beslersen küçük boy gereklidir ama bahçede baslesen golden retriever öneririm

Havanese_Siri

Eğer tüy dökmesi problem değilse kesinlikle hiç düşünmeden cavalier almalısınız ama problemse havanese minyatür/toy poodle veya bichon frise öneririm, melez de olabilir hangi ırkların melezi olduğuna göre değişir söylediklerimin kırmaları özellikle cavapoo (cavalier poodle) çok güzel cinsler fakat bulması biraz zor, ama eğitilebilirliği önemsediğinize göre (benim gibi) asla beagle, pekingese, yorkie, lhasa apso gibi cinsleri ve kırmalarını önermiyorum, westie olabilir belki, border collie de orta ırktır sizin için mükemmel bir köpek ama size biraz büyük ve tüylü gelebilir ayrıca çok fazla egsersize ve serbestçe koşabilecekleri alanlara ihtiyaç duyarlar, tüm bu seçeneklerin arasından size en çok önerdiklerim cavalier havanese ve poodle

oscar_cat

Evde gerçekten köpek beslemek istiyorsan pug ve golden cinsini besleyebilirsinz pug sürekli yatar ama bazen gerçekten oyuncu olabilyorlar fakat golden hep dışarıyı istiyen bir köpektir

Havanese_Siri

  • papillon orta derecede tüy döker en çok önerdiklerim arasında

Luckyssss

Kesmeseker haklı olabilir ama anlatmayı bilmiyor senin gibi yazsa nazikçe anlatsa herkes hak verebilir ben böyle insanları kesinlikle sevmem hem burda hepimiz yerin dibine soksunlar diye degil bilgili olmak için soru soruyoruz hiçbirimiz veteriner degiliz ki bilmiyoruz bu yüzden soruyoruz insanlar böyle insanlar yüzünden soru sormaktan çekiniyor siteden soğuyoruz her yerden de gece soracak veteriner bulamadgmz için buraya soruyoruz sonucta

hayvankurtarma

Kaniş
1~çok az tüy döker
2~dünyanın en iyi eğitilen 2. Köpek cinsi
3~3 tane boyutu vardır
Toy kaniş
Minyatür kaniş
Standart kaniş
4~çok oyuncudur
5~yumuşak ipeksi ve kabarık tüylere sahiptir
6~sahipinin sözünden çıkmaz

hayvankurtarma

Kaniş
1: çok az tüy döker
2:dünyanın en zeki 2. Köpeği
3: 3 tane boyutu vardir
Toy
Minyatür
Standart
4: çok oyuncudur
5: sahibinin sözünden asla çıkmaz
6: yumuşak ve ipeksi tüylere sahiptir:)

Havanese_Siri

kaniş dünyanın en akıllı 2. köpeğidir bu doğru ama bir bichon kadar sevecen değildir çok hareketlidir ve tüy bakımı çok zordur

izzy

Kesmeseker aslında haklı sadece uslubu sert o kadar eğitmen çağırdığınız zaman ilk kopek sahibi eğitir çünkü köpeği sahibi egitecek bu yüzden bilgilenmeli.....
Konu sahibine şunu sormak istiyorum köpeğin ırkıni secmek icin sizi tanimamiz lazim baxi köpekler yanlız kalamaz ne kadar zaman ayirabileceksiniz ne kadar yürüyüş yapabilirsiniz sevgi gostermek şart onun icin neler yapabilirsiniz degil nelerden vazgecebilirsiniz morelinizi bozmak icin yazmıyorum ama gercekler var barinaktan sahiplenirseniz muhteşem olur ama sorumluluğu zor sonradan sıkılıp birakirsaniz lütfen almayın