Kedimin Sorunlari...

MUSTAFA45

Anket

Hastalik
(3 oy)
Eve 1 arkadas daha isteme
(8 oy)
Simariklik
(6 oy)
Ev hayatini sevmeme disariya ozlem...
(8 oy)
Toplam (25 oy)

Evdeki kedim tekir 1.5 yasinda erkek kisir olmasina ragmen cok bagiriyor sizce bu nedendir

12 CEVAP

Cenkkabaca

benimde geçen sene kısırlaştı fakat bağırma alışkanlığını daha sonra bıraktı, yavaş yavaş hormon salgılanması bittiği için ergenliğe girmemiş çocuk kıvamında artık bize bağlandı fakat uygun olmayan mama kullandığımız için bir sene dolmadan böbrek ve idrar kesesi sütrivit taş yaptı, ağrı içinde idrarını yapamadı ve veteriner sonda takarak iki kere idrar yollarının açılmasını sağladı üriner destekli mama kullanıryoruz, biraz bütçeli fakat artık sağlıklı, mamadan farklı başka birşey yediğinde tekrar taş oluşuyor özellikle kedi erkek ve kısırlaştıysa lütfen sizde dikkat edin, belirtileri idrar yaparken acılı miyavlama, kum kabı dışında çiş yapma pozisyonu, kesik kesik işemesi zaten anında anlarsınız çok huzursuz oluyor

patili

ev hayatına alışmış bir kedi asla ama ASLA dışarıda yapamaz. sakın ev ve aile değişikliği yaptırmayın kedinize. sahiplendikten sonrasında artık onu bu kedidir bu hayvan gözüyle göremezsiniz. sizden farkı olmayan, psikolojisi bozuldugunda bağışıklığı düşen, ailesine ve evine baglanan bir varlık o da. empati kurarak hareket edin.

Duman14

Benim arkadaşımın kediside tekirdi sokakta ölmek üzereyken bulup sahiplendiler ama kedileri vaşak kırması çıktı doğa hayatını özlemişti oysaki sadece 2 gün dışarda kalmıştı onlarda kediyi bir çiftliğe bıraktılar orda oynuyo arada ziyaret ediyorlar gayet mutlu kedileri öyle bir şey olabilir ya da 2.arkadaş istiyordur bence 2.arkadaş ama siz ilk seçeneğide değerlendirin tasmayla dışarı çıkardığınızda tepkisine falan bakın

MUSTAFA45

Haklisiniz tek istedigim onun mutlu olmasi ...

patili

erkek kediler kısırlaştırıldıktan sonra bu sıkıntıyı sık sık yaşıyorlar. inşallah en kısa sürede iyileşir.
bu ürünü öneririm. çok faydasını görürsünüz. ⬇
http://www.vedavet.com/urun_detayli_bilgi.php?grup=2&id=15

yasement

tahmin etmiştim 1 oy bana ait ama değilse diye boş yere telaşlandırmamak adına yazmamıştım çok üzgünüm geçmiş olsun. özel olmazsa hangi mama kullanıyordunuz yazar mısınız? benim de kedim erkek bu rahatsızlık çok yaygın ve mama seçimi çok etkili oluyor şimdiden önlem almaya çalışıyorum.

MUSTAFA45

Cok tesekkur ederim mesajinizi yeni gordum k.bakmayin vet life strutive diye mama ama kontrolden sonra degisecek sanirim bence cok fazla yas mama vermeyin belirti varsa mutlaks veterinere goturun derim

MUSTAFA45

En olmadi memlekete aileme gotururum ilk dediginiz secenek olursa ama ailem icerde istemez bahcede bakabilir

Duman14

İyide hayvan doğal hayatı istiyorsa da zorla evde tutulamaz benim arkadaşımın kedisi çatıya çıkmak için yalavrıyordu ağlıyordu dışarısı için çatıya çıkıyordu fare avlayıp getiriyordu çiftliğe bıraktıkalrında sonra orda bir sürü arkadaşı olmuş mutluymuş ve hala arada ziyarete gidiyorlarmış bende hiç yoktan yere versinler demiyorum ama bir vaşak kırmasıysa kedi bırakılmalı bence

MUSTAFA45

Kedim karma siyah profilimde fotografi da var vasak nasil bir cins bilmiyorum

MUSTAFA45

Arkadaslar kedimin idrar yollarinda rahatsizligi varmis sizde cok bagirirsa cok su icerse idrar rengi koyuysa hemen veterinere goturmelisiniz

yasement

Tesekkurler:)