Kısırlastırma Sonrası

delalturk

Iyi gunler bahçemizde baktigimiz disi kediyi dogum yaptiktan sonra 17 nisanda kısırlastırdik ilk 3 gün her sey iyiydi ama sonra dikislerini yalamaya basladi veterinerin verdigi mavi püskürten spreyide sıktırtmiyor veteriner getir yakalik takalim dedi ama kaciyor yakalayamiyorum evimiz müstakil oldugundan damda bakiyorum bahceye birakmadim dikislerini yalamaya baslayinca sıvi bir sey gelmis oda yalayarak temizliyor dikislerin acilacagini düsünmüyorum ama mikrop kapacak diye korkuyorum bu konuda tecrübesi olan yardimci olabilir mi

5 CEVAP

Ahmetemind

Dikişlerini yalamaması lazımdı keşke başta yakalık taksaydınız.Benim kedim kısırlaştıktan sonra dikişini yalamamasına rağmen kan rengine yakın sarı bir sıvı akmıştı baya bi. Veteriner bu durumun normal olduğunu söylemişti.

patili

yalamaması gerek. izin vermeyin. yakalık hep takılı olsun. 15 günlük bir süreçte iyileşme %60-70 oranında olur.

patili

benim de kedim dişi. henüz kısırlaştırmadım bagışıklıgımız düşmüştü onu takviyeliyorduk. ama dişi kedilerin kısırlaştırılmasının daha zor oldugunu biliyorum erkeğinkine göre. İnşallah bu süreci kolay atlatırsınız. vedanın pytomins isimli ürünğ cok güzel olur yara iyileşiminde ve bagışıklık konusunda. alabilirseniz cok hızlı iyileşir ve güçlenir kediniz

delalturk

Peki enfeksiyon kapma durumu olur mu ben spreyi sıkmaya calisiyorum ama sesinden ürküp kaciyor girdigi yerden cıkmıyor elimden geldigince sıkmaya calisiyorum okuduğum bazı yerlerde bırakın yalasinlar dillerindeki salgiyla temizlerler diye yazmislar acayip strese girdim cok zormus disi kısırlastirmasi dikisler ne zmn düser bir bilginiz var mi veteriner düsmese de onu rahatsiz etmez dedi

kedilikizzz

Tabiki yaladıkça enfeksiyon kapabilir. Sonuçta tuvaletini yaptıktan sonra poposunu yalıyor aynı şekilde dönüp dikişlerini yaladığında bütün bakteriler geçecek orasına. İnş bi yolunu bulmuşsunuzdur. Sorun olmadan atlatır. Dikişler belki bir haftada düşer belki de daha uzun süre ama o yaladıkça yarası iyileşmeden dikişlerin düşmesini sağlayacak. Ben kedimi kısırlaştıralı bir hafta oldu yakalığı hiç çıkarmadım dikişinin bir tanesi kendiliğinden düştü. Diğerini hala aldırmadım biraz daha bekliyoruz. Sizinkide sorunsuz atlatıyordur inş. Geçmiş olsn