Yavrukedi

suzanulutas

1 aylık yavru kedilere tuvalet eğitimi nasıl verebiliriz erken midir yoksa yapılabilir mi

7 CEVAP

Havanese_Siri

annesi var mı

meminkoroglu

Annesi varsa eğer annesi ona eğitimini verir fakat yoksa sizin sürekli kumu koklatmanız ve ona orayı alıştırmanız gerekmekte bunuda ödül mamalar yardımıyla daha çekici yapabilirsiniz...

suzanulutas

evet annesi var

Havanese_Siri

annesinden öğrenirler

09murmur

Yattığı yerin yakınında wc kabını hazır tutun( mümkünse yattığı yerden çıkarken buradan geçmek zorunda kalsın), önceden tuvaletini yaptığı herhangi birşey (kağıt-peçete parçaları vb) de kabın içinde olsun. Bide mama yedikten sonra takipte olun, ortalıkta çişini yapmak için kıvranmaya başladığında hazırladığınız kaba oturtun onu, 1-2 günde kaba yapmaya başlıyorlar. Arada kazalar olabilir :) Bir hafta kadar sonra yavaş yavaş 5-6 metre ilerleterek wc kabını asıl koymak istediğiniz yere yerleştirebilirsiniz. Yanlız 1 aylık bir yavru olduğundan emin misiniz kedinizin? 1 ayda ancak kendi ayaklarının üzerine kalkmayı becerebiliyorlar gibi geliyor bana

09murmur

annesi varsa zaten bir şey yapmanıza gerek kalmaz, oldukça zekiler ve izleyerek öğreniyorlar

suzanulutas

evet eminim kediler 1 aylık tam olarak öğrenmek istediğim oydu,teşekkürler herkese