Kedim 13 Aylık Öğünlerini Nasıl Vermeliyim ?

Miril

Günde kaç kere mama ve ne kadar koyayım? Ben 1,5 çay bardağı şeklinde koyuyorum fazla mı az mı yeterli mi ?

18 CEVAP

patili

kaç aylık olduğu değil de kaç kilo oldugu önemli. yaşı mama seçiminde önem taşıyor. kaç kilo kediniz? kedilerin eğer obezite sorunları yoksa köpekler gibi öğün halinde vermek değil de sürekli temiz bir mama kabında mamalarını taze olarak hazır tutmak gerek. çünkü kediler bir kerede çok yememeliler. azar azar gün içinde atıştıra atıştıra o tabagı bitirirler. kan şekerleri çok hızlı düşebildiği için kediler gün içinde aç kalmamalı. sabah akşam diye ayırmayın o yüzden öğünleri. tabi obezite problemi yoksa(!). Çünkü kilo kontrolünde veteriner tavsiyesi öğün şeklinde olacaktır. Siz bu sorun yokken kedinize sabha akşam verirseniz, kalan zamanlarda cok aç olacagı için koydugunuz mamayı bir kerede yiyecektir bu da onların hassas sindirim sistemleri için dogru değil

patili

güzelmiş o zaman sıkıntı görünmüyor. 4 kilo tam sınırda bir kilo. aman dikkat edin almasın daha fazla :)) tosuncuk olmasın sonra

Miril

Yok tabiki eleştiri de olabilir sonuçta bir can konusunda soru soruyorum whiskası dediğim gibi her zaman almıyorum mecbur kaldığımda önerdiğiniz mamalar çünkü internette satılıyor ona vakit olmuyor her zaman siparis etmek gerekiyor önceden onun için hemen almam gerekiyor genelde market mamalarından almak durumunda kalıyorum o yüzden.

Havanese_Siri

mama paketinde yazmıyor mu

Miril

Ben mama paketinde bekletmiyorum cam kavanozda saklıyorum o yüzden paket elimde yok şuanda ve herkes bu şekilde mi veriyor diye merak ettiğim için sordum.

Havanese_Siri

markayı söylerseniz yardımcı olabilirim

Miril

Whiskas ve proline genel olarak bunlar

Havanese_Siri

verdiğiniz miktar uygun

Havanese_Siri

tabi çay bardağınız küçük değilse

Miril

Normal boyutta çok küçük değil günlük olarak 1.5 çay bardağı yeterli mi o zaman ? Ben yarım çay bardağı sabah öğle akşam olarak böldüm bu şekilde koyuyorum

Havanese_Siri

kedinizin kilosu idealse zaten miktar değiştirmenize gerek yok böyle devam ;)

Miril

Tamam Teşekkürler :)

Miril

4 kilo kedim mama dışı besinlerde yediği için ben sabah öğle akşam şeklinde böldüm ve bu bölümlerde de azar azar koyuyorum yani sabah koyuyorsam biraz öğlene kadar biraz biraz hepsini bir öğünde değilde azar azar yemiş oluyor zaten onun dışında da bizim yediğimiz ona uygun olan besinlerde veriyoruz bu şekilde.

Miril

Benim kedim norveç orman kedisi onların kilo olarak diğer kediler den biraz daha fazla olabilirmiş o yüzden sıkıntı yok teşekkür ederiz :)

rabiaari

Wiskas pek önerilen bir maeka deil diye biliyorum