Kedim Geceler Aşırı Derecede Uyutmuyor Ne Yapılmalı

Artık her sabahın 5:00 de fix değişmeyen ayak ve el yalama ısırma terapisine çözüm bulamamaktayım varsa çözümü belirtirmisiniz

5 CEVAP

patili

bu, kedinizin yaşıyla ve enerjisiyle dogru orantılı. sizin için uykusuz bir sabah gibi görünse de bu aslında kedinizin sağlıklı ve enerjik oldugunun işareti. eğer çalışıyorsanız ve gün boyu evde yalnız kalıyor uyuyorsa sabah ilgi istemesi çok normal. eğer gündüz yanındaysanız da gündüz uyutmamaya çalışın. onu oynatın sürekli. geceleri uyumasını sağlayın. yani kısacası gece uyku düzenini oturtursanız sabahları sizi daha az rahatsız edicektir. anladıgım kadarıyla henüz yavru veya çocuk denecek yaşta. büyüyünce otomatikman geçiyor ve azalıyor bu durum :)

MUSTAFA45

Bence veterinere goturun benimde uyutmuyodu bagiriyodu geceleri idrari koyu idi diskisini yaparken bagiriyordu idrar yollarindan rahstsizmis bence veterinere bi gosterin

Kedim henüz 9 aylık sabah evde 2 yasındaki yiğenim ve annem var her dakika oyun isteği var gündüz cok cok az uyuyuyor gecede 1 den 5 kadar uyuyor yine tepemde bitiyor kıyamıyorum salona koymaya her oyuncağı benım odamda işten geldiğimdede vakit geçiriyorum 1 haftadır bende bu durumdan olma ihtimalı var mıdır ?

patili

hastalık belirtisi olarak arkadaşın yazdıgı gibi halsizlik ve durdugu yerde veya tuvalet esnasında biyeri agrıyormuş gibi miyavlama durumu var mı? onunkiyle sizinki farklı anladıgım kadarıyla. sizinki oyun için sizin ilginiz için miyavlıyor olmalı eğer iştahında, hareketliliğinde ve dışkısında bir problem yoksa.

patili

ki her dakika oyın isteği var demişsiniz. sizin kedinizinki bagırmak değil sizi uyandırmak elinizi yüzünüzü yalamak vs. bayagı hareketli anladıgım kadarıyla. bu normal