7 Aylik Golden Köpegimiz Var. Günde Kac Kere Tuvalete Çıkarmamız Gerekir.

Merhaba ,
Kızımın 7 aylik Golden köpeği var. Gunde kaç kere tuvalete çıkması gerekiyor. Yakinda işe başlayacak ve köpek evde yalnız kalacak. Sabah ve akşamları 7 de çıkarabilir, yeterli olur mu ? Nasıl alıstıracak? Simdi günde 3 kere kaka ve 5-6 kere cis yapiyor. Yardımci olursaniz cok seviniriz. Simdiden cok teşekkür ederim.

1 CEVAP

cute_catTR

Golden Retriever günlük egzersize ihtiyaç duyar. Çoğunlukla top ya da sopa getir oyunu oynayacağından egzersizi nispeten kolaydır. Kolay kilo aldığından diyetine dikkat edilmelidir. Zaman olarak dışarı çıkma saati diye birşey yok. Bununla birlikte köpeğinize günde en az 45 dakika zaman ayırmalısınız. Goldenlar yalnız kalmayı sevmez, yalnız bırakmamaya çalışın. (Ayrıca ilk kez köpek bakıyorsanız Golden Retriever çok iyi bir başlangıçtır)