Yeni Sahiplendiğim Büyük Husky Çok Saldırgan :(

Arkadaşlar merhaba bi tanıdığım aracılığı ile husky sahiplendim büyük 2.5-3 yaş civarı benimle birlikte geziyor falan ama sevmeye çalıştığım anda elimi parçalıyor resmen zor kurtarıyorum elimi kıyafetlerimi dün kapşonlumu parçaladı. Kaldığımız yerde bi kızıda ıssırdı atıldı ordan geri getirmem için çok acil uysallaştırmam gerekiyor ne yapmam lazım lütfen yardımcı olun :(

4 CEVAP

patili

sahip değiştirdiği için olabilir ve eğitilmemiş olabilir öncesinde. eğitimsiz kurtulamazsınız bu durumdan.

Havanese_Siri

eğitim gerekiyor öncesinde de dikkatli olun birilerine zarar vermesin size problem olur sonra

nebilimben

Heyecanlandığı için mi ısırıyor yoksa saldırmak için mi?

Eğitim, egzersiz, sabır ve sevgiyle hallolur. Çok bağlı kaldıysa, enerjisini atamıyorsa saldırganlık çok normal. Enerjisini atması gerek. Güvenini kazandıktan sonra bir de eğitim verin