Kısırlaştırılmış Erkek Kedilerde Böbrek Ve İdrar Yolunda Taş Oluşumu

Cenkkabaca

internette bu konuyla ilgili pek bilgi olmadığı için çoğu kedi farkedilemeden ölmekte bilgilendirme amaçlı umarım yardımcı olabilirim yaşadığımız süreci anlatmek istiyorum

5 CEVAP

Cenkkabaca

kedimiz pamko şubat 2016 da kısırlaştırılan kedimiz malesef uygun olmayan mama kullandığımızdan ötürü 7 ay sonra rahatsızlandı biz çalıştığımız için kedimizi en son noktada farkettik, gece 2 gibi işyerimizi kapattık eve döndüğümüzde koltukta işeme pozisyonu almış yapamıyor acı acı miyavlıyordu, ellemeye çalıştık elimizi ısırdı, göbeği kaskatı olmuş vüvudu ateş gibiydi 24 saat açık veteriner bulup aradığımızda getirin şoka girmiş dedi sabaha kadar gitmesek kanı zehirleme yaparmış gittik sondayla açtı mama verdi üriner destekli kullandık tam iki hafta sonra yine gece aynı sorun tekrar götürdük hatta mikroskopta idrarına bakıp bizide bilgilendirdi, taşlar zamanla kullandığımız mamayla temizlendi sanırım bilemiyorum
2016 eylül den beri sağlıklı, başka birşey vermemeye çalışıyoruz çok hareketli ve tek tip beslendiği için zayıf malesef, süreç bu şekilde fakat ilaçlı mama olduğu için bütçeyi sarsıyor biraz, bu yüzden ikinci kedi sahiplenmeyi rafa kaldırdık, köpeğimizde var birbirlerine yoldaş oluyorlar fakat imkanınız iyiyse alabiirsiniz arkadaş olurlar bu arada wc kabınıda sık sık temizliyoruz enfeksiyon riskine karşı

kedilikizzz

Uygun olmayan mama kullanımı sonucunda hastalanmış ya o mama ne neler kullanılmamalı daha detaylı yazar mısınız ? Geçmiş olsun inş bidaha böyle sorunlar yaşamazsınız.

Cenkkabaca

veterinerin tavsiyesi ile kısırlaştırılmış mama kullandık fakat o marka taş oluşturdu karalamak istemiyorum her kedide farklılık olabilir erkek kedilerin idrar yolları daha darmış veterinerin dediğine göre isteyene özelden yazabilirim, şu an ki kullandgimiz urinary destekli

patili

size tavsiyem veda markasının şu ürünüyle idrar yollarına kürler halinde destek olmanız. tabi veterinere sorarak. birçok erkek kedili arkdaşım kullanıyor. biz de vetimizin tavsiyesiyle pytominsini kullanıyoruz bu markanın. linki aşağıya koyayım bir araştırın vetinize de sorun en önemlisi ⬇
http://www.vedavet.com/urun_detayli_bilgi.php?grup=2&id=15

Cenkkabaca

çok teşekkür ederim öneriniz için tabi ki soracağım