Kedim Kumu Disari Atiyor.

tika_waylan

Kedim kumunu cisini yaptiktan sonra disari atmaya basladi. Kumundan cikinca pas pasi da eseliyor yerlere de eseleme hareketi de yapiyor ozellikle yerlere eseleme hareketi cok yapmaya basladi. Kumunu disari atmaya yeni yeni basladi. Bir kere 2 gub evde birakinca yapmisti.
Normalde kalin yaneli ince taneli karistirirdim bu sefer ince taneli kum kullandim ondan olabilir mi? Patisinde yesil bir sivi vardi galiba kumundan kumu sabunlu kokulu bir kum daha once cinsel organinda da gormustum. http://sosyal.petlebi.com/soru-cevap/7000-kedimin-cinsel-organindaki-sivi tahmin ettigim gibu kumdan kaynakliymis belki tam topaklanmadan cisli kuma bastigi icin mi oluyor. Napsam tekrar kalin taneli kuma mi baslasam iyi topaklanmadigi icin ince taneli kullaniyordum.

15 CEVAP

tika_waylan

Disari kumlar tasmasin diye her zaman pas pas koyaeim ama pas pasi da eseliyor zaten her tuvalet sonrasi yerleri eseliyor

O sorunun tamamen çözümü malesef yok bentonit kumlarda.Bu konuda en başarılı ever clean.Onun da fiyatları gerçekten çok yüksek neredeyse mama parasına geliyor aylık.Kapalı kedi tuvaleti bi nebze olsun azaltabilir belki

tika_waylan

Kapali tuvalet kullaniyorum pas pasta var sorun su tuvaletini yaptiktan sonra tuvaletinden cikip yerleri eseliyor. İyi de su iciyor idrar yollarinda bir sey oldugunu sanmiyorym her gun cisini iki gunde bir kakasini yapiyor.
Bazen kumundan cikinca pas pasi eseliyor tuvaletine tekrar uzanip tuvaletti kumu disari atmak istiyor ve atiyor da tuvaletini pis buldugu icin mi kumunu degistirdigim ince taneli kullandigim icin mi anlayamadim gunde bir kere ya da iki gunde bir kumunu temizler topaklanan kumu atip uzerine temiz kum biraz eklerim.

polo

demekki orda idrar kokusu alıyor belki bir iki damla kaçırmıştır paspası degiştirin yada yıkayın bazen ayaklarınada bulaşıyor dikkat etmek lazım

tika_waylan

Salonda da eselene hareketi yapiyor bazen. Bu eseleme hareketinin anlamini anlasam salona kacirmadi hic pas pasi yikayim bari tesekkurler

patili

size işaret veriyor işte. idrar yolları sorununa işaret ediyor bu durum çogu zaman. bi idrar tahlili yaptırın size zahmet

tika_waylan

Kan tahlili yaptirmistik, idrar tahlili yaptirmadim veterinerimle gorusuyun bebekliginden beri bu eselene hareketinu yapiyormus eski sahibi de demisti tuvalet egitimini gec aldigi icun demisti yerleri eselerse kumuna koy demisti. Bir yaptirayim bakalim tesekkurler

tika_waylan

Bir de esim dedi ki kedi senden korkuyor artik. Ben bir suredir ogluma biyotin hap ve balik yahi vermeye calisiyorum veterinerimin tavisyesiyle malesef pekbhosuna gitmiyir hapi zorla agzina sokuyorum. Balik yaginu da enjektorle.
Toz haline getirip kuru mamasina kattim biyotin hapi balik yagiyla islakttim uzerine malt macub surdum olmuyor olmuyor zorla agzina sokuyorym o yuzden bana biraz kizgin 2 hafta oldu vete gideli tuylerindeki sorundan dolayi vermistu vet. 3 hafta kullanmam gerekiyormus zaten sanirim o zaman sonra bu sikintilar basladi acaba stres mi diyorum simdi bunlar aklima geldi

patili

biotin hapını katı halde vermeyin ama o zaman. her kedi hap yutamaz. cok stres oluyorlar susuz birşeyi yutmaya çalışınca. ezin hapı, balık yagıyla karıştırmam diyorsanız malt macunuyşa karıştırıp verin. kendi yalayarak yer zaten. kamufle edin o şekilde

patili

biz tigerino canada kumundan everclean markasındakindense daha memnun kaldık. bulması cok zor ama bulunca ondan alın derim. bir de arkdşın dedği gbi kapalı tuvalet çözüm olabilir. bunlar her ne kadar yardımcı etkenler olsa da ben kedinizin idrar yollarında bir sıkıntısı olup olmadıgı şüphesine girdim açıkçası. hırçınlık, sürekli eşeleme, wc bittikten sonra da halıyı eşelemeye devam etmesi yeteri kadar idrar atımı yapamamsı veya yanma vs kaynaklı olabilir. bi veterinere götürüp idrar tahlili yaptırın içiniz rahat etsin

patili

evwt strese dayalı olabiliyor ama zamanla kediniz sizin ek besin takviyelerinize alışcaktır. bizimki de mesela ilk başlarda yogurt asla yemiyordu. ben şuan bir çay tabagı kadar agzına damagına süre süre veriyorum. mecburen yiyor kucagımda. sevin öpün cok fazla. biraz şımartın ki stresini atsın. kediler köpeklerin aksime sevildikçe şımartıldıkça hırçınlıklarından kurtuluyorlar.

tika_waylan

O kadar zorlaniyorum ki hele hapi verirken 4e boluyorum hapi buyuk direkt agzina atmak icin zorla agzina sokuyorum ne tirnalar ne isirir hircin degil tam tersi asiri naiftir oglum ama inatci iste cok zorlamak hatta sert davranmak zorunda kaliyorum ve kizdiriyorum onu. Normalde iki adim atmaya usenen tembel oglym evib icinde depar atarak benden kactigi oldu. Gonlunu almaya calisayim bari malt macunla falan

lesi

kedinizin kumunu dışarı atmaması için kenarları biraz yüksek olan kum kapları alın bence

tika_waylan

Kenari yuksek onunde pas pas var. Van Cat sabun kokulu ile Sanicat i karistirmistim dun temizledikten sonra Van cat uzerine cok az ekledim bugun dokmedi. Van Cat'ten rahatsiz oluyor belki de haftaya yeni kum alacagim o zamana kadar Van cat pek koymuycam sadece topaklanani alip atacagim cope

tika_waylan

Bugun o sekilde deneyim kokusunu sevmiyor anlamadin ki ennsonunda dayanamayip normalde vermeyi svemem ama biraz krem peynirle karistirip verdim peyniri yaladi biotinli yeri birakmis bugun de maltla deneyim iyice ezmeyi insallah yer