Kedim İçin Gerekli Temel Eşyalar Neler?

DidemCan

Bir kaç haftaya kedi sahipleneceğim ve eşyalarını ben alacağım harçlıklarımdan biriktiriyorum. Daha erken almak için ilk önce genel malzemelerini almak istiyorum. İlk olarak neylerini almalıyım? Sonra diğer eşyalarını da tamamlayacağız. Ama ilk sahiplendiğimizde elimde kesinlikle olması gereken eşyalar nelerdir???

18 CEVAP

esmakaramm

suan saydıklarım orta kalıte esyalar olucak:
tasıma cantası=24tı
acık tuvalet=20tl pek tavsıye etmem.
kapalı tuvalet=30-40tl
mama-su kabı =10-15
tırmalama tahtasını satın alırsanız cok pahalı olur ben kendım marangoza soyledım 80cm lık bır tahta kesdırdım 20tl tutu kendım gıdıp bıde halat aldım etrafına doladım gayet güzl oldu

esmakaramm

mama ve su kabı kucuk gelebılır onun ıcın gorerek olmanızı tavsıye ederım

burcinyol

çelik yazıyorsa çeliktir :) bir de bu tip sorularınızı yani ürün çelik mi değil mi gibi soruları https://www.petlebi.com/iletisim buradki formu doldurarak sorabilirsin.

ayrıca sağ alt kısımda canlı destek kısmı var ürünlere girdiğinde oradan da sorabilirsin.

kedin için

  • mama

  • kum

  • tuvalet

  • taşıma çantası

bunlar en temel ihtiyaçların.

yasement

Evde ona ayirabileceginiz cam kaseleriniz veya kucuk tabaklariniz varsa mama ve su kabi almaniza gerek yok. Acik tuvalet boyutlarinda herhangi bir kabiniz veya legeniniz de is gorur. Mama arastirmaya simdiden baslayin derim.

patili

mama kabu yerine evdeki cam güzel derin olmayan kase varsa onları da kullanabilirsin. çelik tavsiye etmem. ya cam olmalı ya da porselen. kaka kabı + kumu + küreği + mama + taşıma çantası şuan için en önemli şeyler. ama bence yiyecrk ve besin takviyesi olarka yeterli paran yoksa biriktirip de al cünkü aşı masrafları da olucak. mama masraflaeı da olucak

DidemCan

petlebide Pawise Çelik Siyah mama kabı var ama görselde plastik olarak görünüyo şimdi o çelik mi plastik mi??

burcinyol

ha bir de kum temizlemek için kum küreği

Kedin icin guzel bi yatak
Kumluk kapali olmasini oneririm yoksa evin her yerini kum yapar
Kum
Tirmalama tahtasi en fazla 30 ve ya 40 Tl
Mama ve su kabi cam ve ya metal olmasina dikkat et ve tabiki en onemlisi mama ve sevgi

DidemCan

Yatağı kendim yaptım.Mamayı araştırıyorum yakınlarımın tavsiyesiyle karar vereceğim. Mama ve Su kaplarını da değilin gibi yapacağım @patili . Kum kabını da kapalı alacağım. Hepinize teşekkür ederim ilginiz için

patili

biz hala acık kum kabı kullanıyoruz. ben daha hijyenik buluyorum. eğer imkanını zorlarsa kapalı kaplar, açık alabilirsin. hiç ortalık batmıyor biz de

DidemCan

Yatağını ben elyaftan yaptım zaten gayet kolay ve kullanışlı oldu

Gofretsla2

Mama olarak
Acana ve orijen 6 aylıktan küçük kedilere taşıyor edilmez hatta neredeyse 1 yaşına kadar uzak durun protein oranı fazla gelirse böbrek sorunları ortaya çıkar
Brit care ve profine neredeyse aynıdır ve gerçekten kullanıp da denediğim iki mama markası neredeyse içerikleri aynı şimdi proFine mama markasının yeni formülü çıkmış et oranı arttırılmış :)
Golosi,bozita gibi mamalara lütfen inme aynı şekilde market mamaları ve bonacibo,bengi gibi kalitesiz mamalardan da neden mi royal canın hills proplan demedim?
İçerikleri berbat da ondan
Şimdi kullanıp da memnun kalan arkadaşlar uyarabilir ama ben hiç takmıyorum çünkü içeriğine bakın dostunuzu günden güne zehirliyorsunuz özellikle r.c bağımlılık yapıyor arkadaşlar bilir beim neler çektiğimi?

Gofretsla2

Taşıyor değil tavsiye
Bengi yerine benefit
Beim değil benim
Otomatik düzeltme işte. ..:) hahaha

Havanese_Siri

https://geek.wish.com/ bu siteden istediğiniz şeyleri inanılmaz ucuza alabilirsiniz ben sirinin yatağını https://sosyal.petlebi.com/u/Havanese_Siri/11725/30433 oradan 60 liraya aldım (petshoplarda en az 300e böyle birşey alabilirsiniz) gelmesi uzun sürüyor ama

rabiaari

Evden cam kap mama su kabi olur
Acik Tuvaleti 20 tlye kuregide icinde olanlar var
Tirmalama tahtasi 20 25 tlye bulabiirsin
2 3 tane pinpon topu al teki 50kurus
Evde yun ipten ponpon yapabilirsin turmalama tahtasina asarsin oynar
Bitane olta yapablrisn ucuna oyuncak baglarsin iple cok guzel oynar. Cubuk lazim uzunca
Yatak olarak su oyuncak sepetleri var kirli sepetide oluo 1milyoncularda 3tl civari onu alip icinw polar bisey sererseb bayilir
Kum olarak vancat uygun 10lt al derim
Mama olarak kaliteli kullanmalisin bence 70 80 tlyi gozden çıkar
Ayrica yas mamada almabi tavsiye ederim 6tane 100grlik 25tl falan 1 ay gder .
Bide malt macunlar oluo hem vitamin hemde tuy topagi için gerekli 30 35 tl
Asilari var tabi ic dis parazit
Karma 1-2
Kuduz
Simdilik bunlar:)