Kedim Evde Çok Sıkılıyor Galiba Dışarı Çıkarmaktan Korkuyorum

burakcaglar

merhaba kedimi evde tutuyorum fakat kızgınlıkta olduğu için dışarı çıkmak istiyor kapının önüne geçip ince ince miyavlıyor hapsediyormuş gibi hissediyorum fakat dışarı çıkartırsam 3 4 blok altta sürekli işlek bir cadde var kapımın önünden de sürekli arabalar geçiyor dışarı hiç çıkmadı çok korkak bir şey olduğu zaman direk oturuyor kaçmıyor bir de başkası alıp evine götürmesinden falan korkuyorum ama aynı zamanda üzülüyorum çıkamadığından dolayı kapımın önünde sokak kedileri dolaşıyor mama koyuyordum dişi kediler sürekli gelmeye başladı hata yaptım biraz daha uzağa koysam daha iyi olurdu ama ne yapabilirim ne çözüm bulabilirim yardımlarınızı bekliyorum 4 farklı dişiye götürdüm kedimi ama hala kızgınlıktan çıkamadı kısırlaştırmak istemiyorum zaten evde besleyerek doğasını bozdum kısırlaştırarak iyice doğasını bozmak istemiyorum gittiği kişilerden bir tane yavru alıp farklı dişi kediyle takas etmeyi düşündüm hem arkadaşı olsun hem de kızgınlıktan çıkabilir diye düşündüm fakat dişi kedi kokusu duydukça çıkmıyormuş

18 CEVAP

kedilikizzz

İp gibi farklk şeyler yeme isteğinin sebebini anne sütünü yetersiz alan kedilerde vitamin eksikliğinden kaynaklanıyor diye biliyorum yani sürekli başka şeyler yeme peşindeydi benim kedimde veteriner böyle demişti. Vitaminler alarak onları vererek bu sorunu çözmüştüm. Saçımı bile yemeye çalışıyordu. Ayrıca bağışıklığı düşük olduğu içinde yapıyormuş zaten aynı anlama geliyor bi açıdan. Onun içinde immuneks şurup kullandım her gün 1ml verdim sorunu ortadan kaldırdık böylece. Ayrıca bende kısırlaştırın derim ikinizinde günleri böyle çok zor geçer.

burakcaglar

kedi tüneli alırım fakat oynamazsa boşuna olacak çok fazla oyuncak aldım hepsi yatıyor dokunmuyor bile en son şimdi ise pet shop ile anlaşmayı düşünüyorum sürekli farklı oyuncaklar alıp oynamazsa geri iade etmeyi düşünüyorum tabi kabul ederlerse

patili

oyuncak almak yerine kısırlaştırın derim. tabi önce mutlaka kan tahliliyle ameliyata uygun mu bi baktırın. sürekli çiftleşirse kendisi de çok yorulur. iyi değil bu kadar sık girmesi.

patili

kedilikızın dediği gibi bitamin eksikliği ve bagışıklık düşüklüğü. ben immunex'dense immuzinc öneririm. içinde çok çeşitli bitkiler var. ama bu fiyatlara eş değer olup benim de kedimd bagışıklıgı için hala kullanıyo oldugum veda pytomin var. iyi ki veterinerim vermiş. c vitamini depou bitkisel bir ürün. sabah akşam yutturuyorum ben tozu ezip suyla veya yogurtla karıştırıyorum. ama immuzinc alırsan o da güzel. fiyatları denk diye biliyorum

patili

bir de mutlaka gimpetin multivitamin paste ını al. malt paste ını da. bu 2si olmazsa olmaz. bizim evde stok var.

burakcaglar

o dönemi atlatamadı ki hiç ocak gibi girdi ilk eşine şubat başı gitti o sıra başkası sordu gelince çıkmazsa getireyim size dedim geldiği akşam miyavlamaya başladı dedim öteki kediyi özlüyordur 6 7 gün gezdi miyavlayarak 2.gönderdim geldi yine aynı dedim göndermicem 1 hafta kalıyor özlüyorum vs 2 hafta geçti hala 3.ye gitti geldi bu sefer son dedim 3 hafta geçti iyice miyavlıyor etrafa idrarını yapıyor her gün elime vileda alıp temizliyordum sabit olarak ardından dedim 4.ye göndereyim geldi 2 haftadır hala aynı şekilde geziyor kapının önünde bir kediyle bakışıyordu onu mu istiyor kokusunu duymuyor büyük ihtimalle kumunuda her akşam temizliyorum topaklaşan olduğu için bir den fazla yapabiliyor ama hala etrafa idrar yapmakta direniyor

rabiaari

Kisirlastirmayi iyice arastrdinizmi?dogasinin bozulmasini birakin kedilerin sagliklari için omurlwri içinde iyi. Daha fazla yavru kediye ihtiyaci yok sokakların bence

burakcaglar

Yanına dişi kedi alayım olmazsa artık ikisinide kisirlastiririm yavruların hiç birini asla sokağa atmam ayrıca onlar da canlı tanıdıklarım hep yavrusunu istiyor onlara veririm onlar da biterse ırkı dolasıyla yoğun ilgi gören bir kedi en kötü insanlara veririm ayrıca ip yiyor nedenini biliyor musunuz oynarken yemeye başladı 3 4 haftadır

burakcaglar

Teşekkür ederim ikisindende alayım

Anonymus552223

Kısırlaştırmadan olmaz ev kedisi. Bir sefer yanına dişi kesi alıcaksınız bu sefer o yavrulara nolucak. Artı ev kedisi olduğu için senede birden fazla çiftleşmek isteyecek sıcak ortamdan dolayı. Ameliyat çok kolay oluyor doğru vetetinerle. Neşeleri yerine geliyor sonrasında. Depresyonu geçiyor

tika_waylan

Surekli eve iseyecej bu sizin icin cok zor olacak kisirlastirmak en iyisi 3 kere goturmussunuz kiza demek ki olmuyor. Dogasi bozulmaz merak etmeyin. Gimpet multivitamin iyi aslinda veterienrinize danisip vitamin alin fazla vitamin istah acip kilo aldirabilir de. Benimki de oyun oynamiyor ne kadar top atsam kedi oltasi kullansam da butun gun yatiyor interaktif otuncaklar daha iyi olabilir biraz daha pahali oluyorlar ama bulursam kullanip ise yararsa size de oneririm. Simdi fareli toplu bir sey aldim pati atiyor yattigi yerden kedi nanesi de siktim gene de cok oynamasa da bir iki pati atiyor. Cemver icinde pati attikca top donuyor 20kusur liraydi o tarz bir sey de alabilirsiniz. Bir de kedinizin yanina arkadas alin bir yavrusunu ama yavrusuyla ciftlesmesi olmaz sanki ama arkadas olup hareketlenmesi acisindan iyi ben de ileride yanina arkadas dusunuyorun ama kizginliga girdiginde isemeye basladiginda kisirlastirtacagim hatta simdiden iyi bir veteriner bile ariyorum diyim. Siz kisirlastirma ameliyati icin vet arastirin kisirlastirma sizin durumunuzda tek care Allah korusun camdan atlayip kacabilir evden kacabilir disarisi tehlikeli baska kedielrden hastalik kapabilir. Ciftlestigi kediden corona, mantar, losemi, aids bir suru sey kapabilir. Arkadasimin kedisi ciftlestigi kediden hastalik kapti ciftlestirdigi kedi ev kedisiydi ama muhtemelen petshoptan alinmisti petshoplardaki kedielrde malum hastaliklar olabiliyor kacak getirildikelri annelerinden erken ayrilip imun sistemi gelismedigi icin ve kotu kosullarda cok fazla kediyle de kalabiliyorlar vs.
Yani kisaca careniz kisirlastirma tabi eger kedinizde bir rahatsizlik bunu engelleyecek bir mani yoksa.

Esmaserra

Benim kedimi vereyim gayet hareketli paket lastiklerine ses çıkaran herşeye bayılıyor kuşların sesini duyunca camların önüne çıkıp acayip sesler çıkartıyor

yasement

Dışarı çıkarmayın. Bir başkasının alıp götürmesinden çok daha kötü şeyler de gelebilir başına. Evde enerjisini atmasını sağlayın derim oyun ile. İlle çıkarıcam diyorsanız mutlaka gövdeye geçirilen gezdirme tasması ile sizin yönetiminizde olsun.

burakcaglar

oynamıyor ki bir iple oynuyor sadece top aldım oynamadı siyaha boyadım bu sefer peşinden koşuyor ama top durunca o da duruyor bende arkasından topu farklı yere atayım diye koşuyorum bu sefer korkuyor yavaş gidiyorum yine korkuyor ne yapacağımı bilemedim sopayı saklayıp önüne çıkartınca oynuyor ama o da beni çok uğraştırıyor yoruyor sürekli oynatamıyorum hani köstebek kafasını çıkartıyordu sopayla vuruyorduk ya o tarz bir oyuncak var mı kediler için ?

yasement

Hahahahah bilmiyorum cok guzel olurdu oyle bir sey:D kedi tuneliniz var mi bayiliyorlar ben bulamayip japon pazari dukkanindan katlanan oyuncak sepeti aldim cok seviyor icinde oynuyor disardaki topa icinden vurmaya calisiyor. Bir de favorimiz decathlonda satilan kopuk tenis topu ama ortaligi kirletiyor yani isirarak kopariyor kolumu isirmasina bir alternatif diye almistim.d sac tokalarimi falan calip oynuyor onun disinda.d peluslari seviyor bazi kediler ama bizimkini sarmadi