Son 15 Gün

DidemCan

Bugün petshop umuz bizi bir arkadaşına yönlendirdi. 6 tane yavru kedi vardı 4ü sahiplenilmiş. 2 tane erkek tekir kedi vardı birini aldık. Daha 1 aylık falan olduklarından anne sütü içiyorlar ve bu yüzden 15 gün daha adamda kalacak. Sonra alacağız kedimizi. Eve götürmeden önce veterinere götürmemiz gerekiyor öyle değil mi? Birde bugün taşıma çantası ve mama kaplarını aldık. 15 gün içinde diğer eşyalarını da tamamlayacağız. Kedi kaçıyordu ama seveim yani o kadar da kaçmıyor sadece biraz korkuyor. Umarım alışır. 15 gün nasıl geçecek hiçbir fikrim yok.
Ama aldığımızda 1 buçuk-2 aylık civarı olacaklar veterinere götüreceğiz ama aşıları kaç aylıkken başlıyor?? Aldığım gibi veterinere mi götürmeliyim? Hangi aşıları yapılır?

7 CEVAP

Gofretsla2

Pardon da ne ne 6 aylığı gülme krizi tuttu yeminle :)hahahhaha

yasement

Evet mutlaka götürün aşı takvimi hakkında sizi bilgilendirecektir

alina_2004

Bildiğim kadarıyla 6-7 aylıkken ilk aşıları yapılıyor

meysakcr

Benim kedilerime 1,5 2 aylıkken enfeksiyon kapmış olduklrı için iç dış parazit yapıldı 2 aylıkkende karma aşı olmaları gerekiyormuş şuan 3 aylık oldular karma aşıda ölme riskleri varmış korktuğum için daha yaptırmadım

yasement

Genel muayene eder, gerekli görürse parazit ilaçlarını yapar

kedilikizzz

1,5 aylıkken parazitleri yapılır siz aldığınız zaman götürün bir an önce yapılsın parazitler. Daha sonra 2 aylık oluncada diğer aşılara başlanır.

patili

2 aydan önce hiçbir aşı yaptırmayın hastalık vs olmadıkça. 3. ayında başlarsınız. veteriner yönlendirir zaten kendi hangi aşıların ne zaman yapılacagına dair.