Mama Seçimi

ayseeny

merhabalar kedimi alırken kafesinde yediğimi mamadan vermelerini söyledim çünkü hem kitten mama yiyor 2 aylık hemde zaten ilk alıştığı şey, başka bir mamayı alıştırmaya çalışmak istemedim. bebek kediler için önerebileceğiniz kuru mama nedir? ne marka daha sağlıklıdır? nereye gitsem elindekini vermeye çalışacak o yüzden bilinçli gitmek istiyorum ve bir konu daha var her sabah okula gitmeden kedime 1 tatlı kaşığı yaş mama koyuyorum mamasının içine,
sabahları mama saati olduğunu biliyor ve miyavlıyor yaş mamayı koymamı bekliyor,
kuru mama ayırmıyor gün içinde de kuru mamasını gayet güzel yiyor. bazı kişiler yaş mama sağlıksız dedi ilk kedi bakma deneyimim veterinerim verebilirsin sorun olmaz dedi ama sizler daha deneyimlisiniz lütfen değerli bilgi ve görüşlerinizi bekliyorum :)

5 CEVAP

patili

kitten oldugu için orije kitten mamayı kullanabilirsin. yetişkinken orijen kullanma ama. britcare in yavru maması da çok güzel içerikli

Duman14

Yaş mama markasına göre sağlıklı ve sağlıksızdır 3 ay olduğunda haftada 2 kere 4 ay da haftada 1 kere vermeye başlayın yaş mamayı ama 1 kaşık vermeyin tamamını verin ziyafet gibi olsun kuru mama olarak royal canin baby cat güzel bir mama büyüdüğünce acana ,orijen,N&D ,spectrum gibi mamaları tercih edebilirsiniz :)

patili

yaş mama olarak dogal yollarla korunan ve %100 etten oluşan bir mama tercih edilmeli. brit care markasının kavanoz içindeki yaş mamaları bu konuda çok güvenilir. hills vs içinde cok tahıl ve koruyucu barındırıyor tavsiye etmem. kuru mamasının içine bie kaşık katıyor olman gayet güzel canım devam edebilirsin.ayırmıyorsa cok iyi. kuru mama olarak da pahalıdan ucuza kaliteli ve orantılı içeriğe sahip mamalar şöyle;

  • acana (protein oranı diğer 3 mamaya göre saha yüksek)

  • nd (bazı kedilere sert geliyor)

  • britcare (bazıları nişasta içeriyor)

  • matisse (tahıl içeriyor)
    bunlardan bütçen yetiyorsa acana alabilirsin. bütçene hangisi daha uygunsa onu alırsın.

ayseeny

çook teşekkür ederim mamamız bitmek üzereydi tavsiyelerinizden hemen alacağım :)

batuhantopcu

hills ideal balance serilerini incelemenizi tavsiye ederim. kitten mamasını kullanıyorum memnunum.