Acil!!!!!

FerdaNur

öncelikle herkese merhabar arkadaşlar sizlere bir konu hakkında acil olarak yardım istiyorum kedim böcük brıtısh shorthair cinsi 11 aylık bir dişi bugün hiç yapmadığı hareketleri yapmaya başladı.mesela hiç miyavlamayan kedi sanki bugün dile geldi! yani sürekli miyavlıyor sürtünüyor vb. hareketler yapıyor. benim ilk kedim olduğu için sanırım bu konulara pek yatkın değilim lütfen düşüncelerinizi yazın. şimdiden herkese teşekkürler....

15 CEVAP

FerdaNur

Hayır yani böyle davranışlar göstermediği için kısırlaştırmadık

Havanese_Siri

kızgınlığa girmiştir büyük ihtimalle

Havanese_Siri

hamileyken bakabilecekseniz ve yavrulara ev bulabilecekseniz evet

FerdaNur

arkadaşlar lütfen cevap verin....

ceydatpcu

Kedinizi kisrlastirdinizmi

FerdaNur

Peki arkadaşlar sizce çiftleştirmelimiyim????

Havanese_Siri

safkan cins mi

FerdaNur

Evet safkan

ceydatpcu

Siz bilirsiniz ama bn kedimin doğum sancisi çekmesine bebeklerine bakcam dye kendini heba etmesine dayanamam sonuçta sadece 2 ay annelik yapcak sonra vereceksiniz bebekleri ve ya tekrar ciflestrcksnz yada kisirlastrcksnz sonunda ben kıyamam yavrularima

patili

kediniz kızgınlıkta. yerlerde yuvarlanır bu dönemde. normal telaş yapmayın. canı yanıyomuş gibi aglar miyavlar hepsi numara :) çiftleştirmeniz için yaparlar. sonra erkeği eve alırsınız ve erkeği döverler vs. dişi baya kaorisli oluyor. çiftleştirmek sorunluluk gerektiriyor. cocuklara bakamayacaksanız kızgınlık dönemini (1 hafta 10 gün arası) atlatır atlatmaz kısırlaştırın

Ece5

Bu kadar yavru her bir yanda telef olurken bence yeni yavrulara gerek yok kısırlaştırın kesinlikle
Yada yatıştırıcı iğnesi var onu yaptırın hayvada eziyet çekmesin

lesi

size şunu söyleyeyim kısırlaştırmak günah kediye azap çektirirsiniz . kedi dişi olduğu için kızgınlık dönemine girmiş sadece 1 haftaya kalmaz geçer kesinlikle kısırlaştırmayın çok günah

lesi

eğer kısırlaştırırsanız çok çok eziyet çeker hayvancağız

Ahmetemind

Kızgınlığa girmiş.Kısırlaştırın ben kısırlaştırmadım hormonları arttı memeleri şişti bu tür durumlar kedinize zarar verebilir kısırlaştırmak en sağlıklısıdır.İsterseniz çiftleştirebilirsiniz.Ama yinede kısırlaştırsanız iyi olur.

Reyyanhan

Kızgınlık döneminde. Ama kisirlastirmayin. Annelik duygusunu tatmali. Zaten ciftlesmeden ve doğum yapmadan kisirlastirilan kediler kanser olabiliyor