Karma Aşı

meysakcr

Karma aşı çok gereklimidir? Kedilerim 3,5 aylık ama daha karma aşı olmadılar yaptırmak istiyorum. İstanbulda uygun fiyata yapan bir yer varmı bildiğiniz

3 CEVAP

patili

fiyatlar fixtir normalde. aşıların üzerine pahalandırma yapamaz vet'ler. karma aşı kesinlikle gerekli bir aşı fakat öncesinde bir hemogram yapılmalı ki en az karma aşı kadar gerekli aşı öncesi. çünkü karma aşının içeriğinde bi sürü virüs örneği var vücudun bagışıklık kazanması için. ve kan tahlilinde bahışıklıgı normal değerlerin altındaysa aşılama yapılamaz. üzücü kayıplara yol açar.

meysakcr

Zaten 2 aylıkken olucaklardı fakat bağışımlaro çok düşüktü o yüzden bir kaç iğne yapmışlardı hatta birinin kalbi durdu geri getirdiler çok şükür 15 gün sonrada karma olucaklardı o sırada biz kedileri eve aldık sahiplendik yani veterinere götürdük emfeksiyon kapmışlardı bende korktum oyüzden yaptırmadım öylede kaldı :(

patili

tahlil yaptırmadan karma yaptırmayın