Köpegimin Tuvalet Egitimi Ama Köpegim Ufak Alanda Gazetenin Üstünde Durmuyor Bagırıyor

140duygu140

köpegim bir türlü gazetenin üstünde durmuyor bagırıyor çıkmak istiyor

10 CEVAP

Köpek tuvalet spreyi kullanabilirsiniz tuvaletini yapacağı yere sıkın oraya yapacaktır

140duygu140

istemiyo odada gazetenin üstünde kalmak oyunçaklarını koyuyom ama durmuyo bagırıyor başka türlü tuvalet gitimi olmazmı

Havanese_Siri

gazete yerine çiş pedi kullanın

Luckyssss

Evet tuvalet spreyi uygun ama kaliteli olursa ucuzları pek bir işe yaramıyor

140duygu140

peki alınca nasıl kullanıcam onu

140duygu140

peki alınca nasıl kullanıcam onu

Luckyssss

Gazetenin üstüne bi kaç damla sıkıcaksın veya çiş pedinin üstüne kokusunu alıp oraya işeyecek sonra ama tabi biraz sabırlı olman gerekecek ilk günden anlamayabilir

Havanese_Siri

Ben o spreylerden denedim, sıktığım yer hariç her yere yaptı.

Luckyssss

Bende işe yaradı çok şükür benim kızım normal wc ye yapıyo su dökmeden de çıkıyo bide :) ardını biz temizliyoruz :)

Havanese_Siri

Siri de bir haftada öğrendi, ama ben ilk denemeden sonra bir daha kullanmadım spreyi.
Şu yöntemle öğretin: Bir alan belirleyin; içine yatağını, mama/su kabını ve diğer eşyalarını koyun. Geri kalan alanı ise tamamen gazete veya çiş pedi ile kaplayın, zaten yatağına yapmayacaktır. Bir süre sonra (yaklaşık bir hafta) bir gazeteyi çıkartın veya alanı genişletin. Eğer boşta kalan alana yani yanlış yere yaparsa kızın ve yaptığı yere burnunu sürtüp yapması gereken yere koyun, doğru yaparsa övün ve ödüllendirin. Daha sonrasında o alandaki gazetelerin sayısını bire indirin ve aynı işleme devam edin. Sadece gazeteye yapmaya başladığında ona odayı açın ve yine aynı şekilde devam edin. Hata yapmamaya başladığında eve salabilirsiniz, tabi arada bazı hataları olacaktır.