Arkadaşlar Kedimin Aşılarını Hiç Yaptırmadım Dışarı Çıkarsam Sıkıntı Olmaz Değil Mi?

lesi

lütfen acil yardım istiyorum !

31 CEVAP

yasement

Olma riski var evet, sonra karşılaşabileceğiniz tedavi masrafları düşünülürse aşı daha az masraflı. Özellikle gençlik hastalığı ölüme götürebiliyor. Karma aşı yapılmalı hiç değilse. Bu arada kuduz aşısı ilçe tarım hayvancılık bakanlıklarında 2.5 liraya mı ne yapılıyor sahipli hayvanlara aklınızda bulunsun.

yasement

ne dedim ki şimdi ben. onu söyleyenlerden biri benim zaten bakarsan:D neyse şikayet ediyorum seni hoşçakal

Luckyssss

Çıkarma çıkarcaksan bile elinde gezdir enfeksiyon kapabilir

lesi

fakat ısırmıyor ki nasıl enfeksiyon kapacak benim annemin kedisi vardı ve hep dışarı çıkartıp gezdiriyor muş aşıları da yokmuş .

lesi

bazıları görüyor neden cevap vermiyor ?

SedaSD

Bazı virüsler için ısırmasına gerek olmuyor. Patisini bastığı yerden bile geçebilir. Kesinlikle aşısız çıkartmayın. Bu yüzden 2 kedinin melek olduğunu biliyorum. Umarım en kısa zamanda aşılarını yaptırırsınız. İyi günler

patili

ısırılmaları şart değil illa haztalık kapmaları için. geçtiği yerden daha önce herhangi bir vürüsü taşıyan kedi geçtiyse -ki en yaygın corona virüsüdür. kedilerin %90ında var- mutlaka alır kedi o hastalıkları. savaşması için de vücudunda direnç- bagışıklık geliştiren bir olgu olmadıgından uzun ömürlü olmaz. biz kedileri 15 20 yıl sorunsuz yaşatabilmek için aşı tavsiyesi veriyoruz, yoksa bizim cebimize birşey girmiyor siz aşı yaptırınca.

lesi

fakat annem aşılarını yaptırmamış gayet güzel yaşamış

lesi

bilmediğiniz bir konuyu başkalarına satmaya çalışmayın.

lesi

arkadaşlar ben size şunu soruyorum . aşıları yaptırmazsak kediye bir şey olur mu?

lesi

aşılarına yaptırabilecek kadar durumum yok

patili

sevgili lesi, bana msjdan yazmışsın ama cvp verme butonu kapalı sen kapalı tuttugun için cvp yazılamıyor. bu yüzden buradan cvplıyayım. evet benim kedimin ve köpeğimin aşıları tam

lesi

karma aşılarının hepsini yaptırsam ne kadar tutar

lesi

orası nerede yalvarırım yardım et yasement

Havanese_Siri

Benim veterinerim bir aşıyı 70 tlye yapıyor