Kısırlaştırma

Canselg

Arkadaşlar 9 aylık erkek bir kedim var. 2 aydır kızgınlık döneminde. Evde kokusunu bırakmadığı ne yatak ne koltuk ne de perde kaldı... Atıp yerine yenilerini alabilecek bir durumda değilim. Yaşını doldurduktan sonra kısırlaştırmayı düşünüyordum ama şuan bu durum çok sıkıntı vermeye başladı. Bazı yerlerde gelişimini tamamladıktan sonra kısırlaştırmanın daha sağlıklı olduğunu, bazı yerlerde de gelişimini tamamlamadan kısırlaştırmanın daha sağlıklı olduğunu okudum. Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum oğluma iyilik yapayım derken zarar da vermek istemiyorum. Siz kedilerinizi ne zaman kısırlaştırdınız?? Ne yapmamı önerirsiniz?? Lütfen bir bilginiz varsa paylaşın...

3 CEVAP

Ahmetemind

Dişi kedimi 7 aylıkken hastalığı olduğu için kısırlaştırdım daha sağlıklı oldu.Bence kediniz yaşı iyi.Bir yaşını doldurmasına gerek yok diye düşünüyorum veteriner e sorun yinede .

patili

9 ay kısırlsştırma için gayet güzel bir yaş. operasyon öncesi mutlaka kan tahlili yaptırıp ameliyatı kaldırıp kaldırmayacagını öğrenin.

Benim kedfim cok erken 2 kere kizginligq girdigi icin ben 5 aylikken yaptirdim veterinerim konrtol etti ve bi sorun olusmiycgini soyledi cok erken girdi.