Köpegimin Aşılarını Yaptırmassam Nolur

140duygu140

köpek aşıları pahalı ve benim durumum yok fazla o kadar para veremem bizim ailde diyoki yaptırma boşver diyo bn napıcam bilmiyorum

24 CEVAP

Gofretsla2

Siz köpek bakmayın :)

canakavi

Bacım köpeği petshoptan alacak parayı buluyorsunda senelik 250 300 lira tutacak aşılarını mı yaptıramıyorsunuz? Ücretsiz sahiplendir daha iyi bakacak birine ver bari.

Havanese_Siri

Ya lütfen yapmayın, aşılarını yaptırmazsanız ciddi hastalıklar kapabilir hatta bunun sonu ölüme kadar varabilir. Aşılarını yaptırın ve bitene kadar da dışarıya çıkarmayın. Allah korusun, ya kanlı ishal gibi ciddi bir hastalık kaparsa. Lütfen paranızı köpeğinizden kıymetli görmeyin, hepsini yaptırın. Bunları almadan önce düşünmeliydiniz, eğer bakacak durumunuz yoksa köpek almamalısınız.

Duman14

Soruyu okurken aklımdan aynısı geçti kimse bir maltese köpeğini bedavaya vermez satın almışsın belliki ve petshoplarda 1000 den aşağı vermeyeceğine göre o parayı nasıl bulduysan aşı parasınıda aynı şekilde bulursun

Luckyssss

Aşıları olmadan cıkartırsan enfeksiyon kapar kanlı isale yakalanır köpeğini kaybedebilirsin

nildogcat

Bu ne biçim bir soru ya?!Köpek sahiplenmeden önce bir araştırın ya!Petshopta beğenip alıyorsunuz bakamayacağız bir cana bir hevesle.Sonra aşılarını yaptırmasam olurmuymuş!?Köpeğe 500-1000 lira arası bir fiyat veriyorsunuz fakat onun sağlığı için bütçeniz yeterli değil öyle mi kusura bakmayın ama yalanınız hiç inandırıcı değil!Köpeğe doğru düzgün bakabilecek birine sahiplendirin!Evinizde sizinle birlikte 15-25 yıl arası yaşayabilecek bir can sahipleniyorsunuz!Biraz araştırın,biraz sorumluluk sahibi olun!Abuk subuk şeyler...

Duman14

Bu forumun sahibinin 8-13 yaş arasında olduğunu düşünüyorum olgun bir insan sormazdı bile

yasement

az önce biri kedisi için sordu bakın isterseniz oraya aynı şeyler köpekler için de geçerli. riskli yani aşısız olması.

Luckyssss

Hiç yoktan bari 2-3 yada 4 aşısını yaptırın

Havanese_Siri

Karmayı, kuduzu ve coronayı yaptırın bari. Lyme zaten benim için bile aşırı pahalı. Bordotella da yaptırsanız iyi olur.

140duygu140

peki fiyafları nedir nolur söylesin fiyatlarını

Havanese_Siri

Veterinerden veterinere değişiyor benimki bir aşıyı 70 tlye yapıyor

Havanese_Siri

iç dış paraziti de düzenli olarak yaptırmalısınız

140duygu140

bugun gidiçem köpegime aşılarını yaptıracam fiyatı ne kadar olursa olsun aşılarını yaptırcam

Kurt6233

köpeği bakabilecek birine verin günaha girmeyin