Kedi Tuvalet Koku Sorunu

Ealbs

1.5 aylık Kedim büyük tuvaletini yaptığında evde kokudan durulmuyor royal canin kullanıyorum acaba mamadan olabilir mi hep böyle mi olacak

12 CEVAP

IremGenco

Kumdan kuma değişen bir kokudur her gün düzenli temizlendiğinde ve iri parçacıklı kum değil de daha ince kokulu kumlardan kullanıldığında insan burnuna pek gelmeyen bir kokudur aslında.Kum deodorantı kullanabilirsiniz en azından kokudan artık o kadar rahatsız olmazsınız :))

milodelisi

Kum çok çok önemli, yeni bir kum keşfettim Ever Clean Multicristal. Koku 0. Dağılma 0

Havanese_Siri

Kumunu değiştirseniz azalacaktır. Mamadan da olabilir tahıl oranı yüksekse ki royal caninin öyledir. Balıklı mama kullanıyorsanız ondan da olabilir.

Gofretsla2

1.5 aylık mı? !! Annesi nerde o hayvanın birde sür falan vermeyin
Royal canin öyledir biz kullandı ve yaşadığımız sorunlar
Pis koku
Günde 12 kez kaka yapma
Bağımlılık. ..

Havanese_Siri

brit care yaş mama çok güzel ondan alabilirsiniz

Ealbs

Arkadaşlar kum değil yaptığı an kakası çok kokuyor dedim kum hakkındaki yorumlarınız için teşekkür ederim ama sorunum kumla değil mamadan olabilir haklısınız hangi mamayı tavsiye edersiniz

Gofretsla2

Sür değil süt

Ealbs

Süt falan vermiyoruz zaten hanımefendi veterinerin dediği karışımı biberonla verdik şu an yaş mama yiyor sokaktan sahiplendim 25 günlükken annesi yok normal olarak

Nurrrrr

Bende royal canin kullanıyorum ve bende muzdaribim kokudan çözümü daha kokuyu hapseden kumda buluyorum

Anonymus552223

Ben kedimi tuvalete yapmaya alıştırdım. Kumla falan uğraşmıyorum. Tuvaletin deliğine yaptığı için de gidiyo ev kokmuyo. Kullanmadığınız 2. tuvalet varsa kediye tahsis edebilirsiniz

seraperpek

Proplan kullanin ben 1 yildir kullaniyorum ara ara yas mama brokoli yogurt vb vermeme ragmen de hic koku olmadi daha. Koku sorunu yedikleri ile ilgilidir. Mamanizi degistirin. Ben proplandan cok memnunum

patili

royal canin, proplan, hills, dr.clauders, miglior gatto vs vs. bu yaş mama markalarındsn hiçbirini kullanmayın. içlerinde et yok. et görünümlü şeyler var. protein vs var. insanlar için ne kadar zararlı biliyorsunuzdur bu tozlar. Ayrıca içlerinde şeker var, zararlı tahıllar var. Ve suni jöle var.Ayrıca kimyasal yollarla korunuyorlar. Daha ne yazayım bilemedim ki aslında buraya defalarca yazdım önceden. Arkadaşların cogu biliyor artık ama uyarmamışlar detaylı.
Alabileceğiniz en kaliteli ve en doğal yaş mamalar şöyle;

  • Britcare yaş mama (Kavanoz içinde olan konserveler) (premium lacivert olanları değil)

  • Gimpet Konserve mamalar (80 gr olanları idealdir)

  • Ultimates yaş mamalar
    Bunların içeriğinde %100 gerçek et var ve şeker vs. asla ilaveler yok. İçeriklerindeki ek vitaminler de çok güzel oranlı. Taurin e , d, a , b vitaminleri içeriyor birçogu. Sade balıklı almayın. tavuklu balıklı, tavuklu karidesli, yengeçli, ördekli vs alın. yetiştirilen ve üretimde olan somon balıklarının çogunun hormonlu oldugu kanıtlandı son günlerde. o yüzden derin deniz balıklarını(tuna, somon,kılıç,köpek balgı gbi) saf olarak direkt yedirmeyin içlerindeki agır materyaller yavrularımızın böbreklerini karaciğerlerini yoruyor.