Patik Çok Hırçın :/

DidemCan

Ablamın kedisi Patik dişi ve 5 aylık. chinchilla Cinsi. Ablamın evindeki kuş kafesine atlıyor. Tırmalama tahtasına alışıktı fakat şu sıralar yüzüne bile bakmıyor. Koltukları tırmıklıyor. Ablamın kolları çizik içinde. Böyle değildi. Veterinere götürürkende seyehat kabından çıkmak için tıslayıp ağlıyor. Nedenini anlamadık. Veteriner de pek anlamadı ama kızgınlığa girmiş olabileceğini söyledi. Erken değil mi :(( birde sürekli dışarıyı izliyor. Evden kaçmaya çalışıyor :/ SİZCE NEDEN???? Bir haftadan beri böyle

7 CEVAP

DidemCan

yok o kadar çok ellemiyoruz zaten rahat bırakıyoruz. Teşekkürler ilginiz için boşuna endişelenmişiz o zaman :)))

yasement

Evden kacmaya calismasi disindakiler normal aslinda

DidemCan

Bilmiyorum ama normalde çok sakindi birden bire böyle olması garip geldi. Nedensizce tırmalıyor. Mutfağa giderken pati atıyor sürekli

yasement

Yani degisir tabi kediden kediye ama 5 aylik kedilerin cogunda olur bunlar. Kizginlik icin bana da erken geldi. bizim 8 aylik erkek girmedi henuz mesela

patili

evde 17 yaş altı cocuk varsa huysuzlaşması çok normal. çünkü sürekli ellenmekten nefret ederler kediler özellikle cocuklar tarafından. ısrarla o izin vermeden sevilmeye çalıştıysanız bu huysuzlukların artması normal. saydıgınız tüm özellikler bütün yavru cocuk kedilerde olması gereken şeyler. hareketlilik = enerji = sağlıklı olmak. benim kedim 5 yaşında hala veterinwre giderken kabının kapısını açıp fırlayıp kaçmaya çalışıyor. kapısı kaç yerinden kırık. normal yani.

kediler

Kedilerin 5 aylıkken kızgınlığa girmesi erken tabi ki ama olabilir. Erken kızgınlığa giren kediler de vardır. Evden kaçmaya çalışması çiftleşmek istediği için yapılan da kendisine bir eş bulmak istediği için olabilir. Bence siz onu bir süre rahat bırakın. Zaten hırçınsa siz onu mıncıkladıkla o daha da hırçın olabilir. Belki onu rahat bırakmak sakinleşmesini sağlayabilir. Açıkçası benim kedim kızgınlığa girdiğine böyle bir şey yaşamadığımız için ben de ne yapılır bilmiyorum ama belki bunlar işe yarar :))

kediler

Eğer kısırlaştırmayı düşünüyorsanız zamanı gelince kısırlaştıradabilirsiniz. Çünkü kısırlaşan kediler daha sakin daha az hareketli oluyorlar.