Kedimin Tırnağındaki Sorun

kedilikizzz

Arkadaşlar kedim ameliyat sürecindeyken tedavi görüyorken yakalık kullanmak zorunda kaldık. Tabiki o yakalığa alışana kadar ikimizde mahvolduk. İlk gece yakalığı çıkarmak için arka bacağındaki patisinin tırnağını yakalığa takıp sökmüştü. Veterinere götürüp kan durducu tedavisi uygulandı. Ama tabi tırnağı sökülmüştü bikere. Çok acıdığı belliydi. Sonra ameliyat olayları işin içine girince o tırnağıyla pek ilgilenemedik. Şimdi tırnağı uzamaya başladı ama yürürken o ayağını kaydırıyor üstüne basmaktan çekiniyor bazen koşarken basıyo ama gerekmedikçe basmıyo. Veterinere gösterdim bir tedavi uygulamaya gerek yok acıdığı içindir zamanla geçicek dedi ama biliyosunuz ztn bir bacağını kaybettik yavrumun. Başka bir patisine bir şey olur diye deli gibi korkuyorum. Veteriner bir şey önermedi ama belki sizlerden biri bi tavsiyedw bulunur. Tırnağı için yapmam gereken bir şey var mı ?

12 CEVAP

EsmaKaram

veterıner gordumu

EsmaKaram

iltagaplanmıs olabılır o sarı sey ılac mı mıkrop kapması dıye bıseyler kullanın

EsmaKaram

basparmak kedıler ıcın onemlı oldugu ıcın atlamaması gerek yoksa ayagını ıncıtebılır dıkkatlı olun ama duzelır

patili

acıdıgı için üzerine basmaz. ayagınızda dolama çıktıgını farzedin. aynen öyle. tırnak uzadıkça acı gecicek ve eskisi gibi basıcak üstüne. acil şifalar inşallah..

kediler

Benim kedim de ayağının üstüne basamıyordu bir süre. Sonra kendiliğinden geçti. 1 haftaya kalmaz geçer muhtemelen. :))

Reyyanhan

Kediniz in patisini neden ve nasıl kaybettiniz . Çok geçmiş olsun :(

Ahmetemind

Benim kediminde tırnağı kırılmıştı uzayana kadar düzgün yürüyememişti sonradan düzeldi

Bu tür kazalar her pet sahibinin başına gelebiliyor malesef.Çok geçmiş olsun.Tırnak konusuna gelince herhangi bir enfeksiyon belirtisi şişlik falan yoksa endişe edilecek bişey olduğunu sanmıyorum

kedilikizzz

????

kedilikizzz

İnşallah teşekkür ederim. Öyledir umarım iyice herşeyde tedirgin olmaya başladım.

kedilikizzz

Teşekkür ederiz :( 3.kattan apartman boşuğuna düştü. sadece çatlak oluşmuştu iyileşmek üzereydi ama evimizdeyken benim kucağımdan çok alçak bi mesafeden yere atladı zaten hasar gören patisindeki bütün sinirleri koptu :( hala anlatırken bile ağlıyorum çok zor zamanlar. Umudumuz olmadığı halde tedavi ettirdik günlerce ama hiçbir yanıt vermedi sonuç belliydi ztn :( ameliyat oldu şimdi ön bacağı yok tamamen. 3 patili kaldık ama hala çok güzeliz iyileşiyoruz :)

kedilikizzz

Veteriner gördü evet o ilaçların bırakyığı lekeler hiçbir şişlik yok Allahtan sadece keyfi isterse basıyo bazen kaydırarak yürüyo. Teşekkür ederim herkesee