Mama Ölçüsü

DidemCan

Kedim 1 buçuk aylık tekir fakat kilosunu bilmiyorum. Kuru mamayı hangi ölçülerde vermeliyim? Yaş mamayı hangi aralıklarla vermem doğru olur?

6 CEVAP

Havanese_Siri

1.5 aylık kediyi yaş mama ile beslemeniz daha doğru olur

DidemCan

Şuanda zaten anne sütü içip yaş mama yiyyor ama yanında kaldığı adam onları kuru mamaya alıştırmaya çalışıyo ıslatarak. Bende mi ıslatarak vereyim?

patili

2 aydan sonra kuru mamayı hafif ıslatarak alıştırmaya başkayabilirsiniz. bir çay kaşığı yaş mama ile de bunu deneyebilieisniz fakat ıslatılan veya yaş mama ile karıştırılan mamayı sadece o anlık verebilirsiniz. birkaç saat sonraya kalmaz atmanız ve yenilemeniz gerek

IremGenco

Kuru mamanın miktarı kullandığınız mamaya göre ve kedinin ırkına göre değişiklik gösterebilir fakat yaş mamayı haftada 2-3 sefer verebilirsiniz diye düşünüyorum.

Gofretsla2

25 gr
Günde 4 kez
Ayda 2 kez yaş mama verebilirsiniz toplam 500 gr

Nurrrrr

Kuru mamaya 1 tatlı kaşığı yaş mama ile karışdırıp verebilirsiniz:)