Kedimin Burnu

Luckyssss

Arkadaşlar kedimin burnu gereğinden kuru neden olabilir sizce normal mi çok kuru olması

5 CEVAP

Reyyanhan

Örneğin kuru bir burun yalnızca kedinizin uzanıp güneşin zevkini çıkarmasından, hava dolaşımı yetersiz olan bir odada olmasından ya da bir radyatörün veya ateşin önünde yatmasından kaynaklanabilmektedir. Gerçekten de kedinizin burnu, gün boyunca çeşitli zamanlarda ıslak ile kuru arasında değişiklik gösterebilir.
Göz önünde bulundurmanız gereken belirtiler
Kedinizin burnunda, size onun sağlığını anlatan bazı özellikler vardır. Kedinizin burnu çatlamışsa ve üzerinde yara kabukları ya da açık yaralar varsa, kedinizin bir deri sorunu olabilir ve kontrol etmesi için onu veteriner hekime götürmelisiniz. Kedinizin rahatsız olduğunu biliyorsanız, burnu su kaybı nedeniyle kurumuş olabilir.
Kedinizin burnunu kontrol ederken, incelemeniz gereken bir başka durum da burun akıntısıdır. Kedinizin burnu akıyorsa, sümük berrak olmalıdır. Kabarcıklı, koyu, sarı, yeşil ve hatta siyah sümük çıkıyorsa, mutlaka bir veteriner hekim kontrolünden geçmesini sağlamalısınız.

Luckyssss

Anladım tamam tesekkür ederim :)

Reyyanhan

Islak olması gerek . Ne çok kuru nede çok ıslak . Hafif nemli

Reyyanhan

İnternetten alıntı . Hasta değildir diyo ama dikkat edilmesi gerekli

Luckyssss

Dikkate edicem buna :)