1 Aylık Yavru Kedim Biberondan Emmiyor . Dün Sahiplendim Dünden Beri Bir Şey Yemedi . Ne Yapmalıyım?

olcayk

Bebişimi daha dün sahiplendim. Üvey bir anne ona bakıyordu çünkü kendi annesi yoktu. Henüz bir aylık olduğunu söyledi veteriner bir de biberonla beslememi öğütledi. Veterinerden süt tozu aldım içmesi için. Sıcak yani hafif ılık suyla karıştırıyorum ama asla kabul etmek istemiyor. Dünden beri hiç içmedi ondan. Bir beze sarıp hareket etmesini engelleyerek içmeye zorladım ama nafile. Bir de henüz kaka çiş yapmadı. Bu sabah üstüme işedi. Ne yapmalıyım sizce? Acil yardım edin :(

22 CEVAP

patili

3 saatte 1, bir şırınga mamayı bitirebilir. şimdi hem size alışması hem kuma alışması hem yeni eve alışması vs onu ürkütmüştür yapacak çok işi var yavrucagın :))
süte zamanla alışır anne sütünden direkt şırıngalı beslenmeye geçiş de korkutmuştur. geçer yarına kadar azar azar iğnesiz enjektörü sıkın agzına 3 saatte 1 kez. :) doyarsa o zaten yeter der size anlarsınız karnı şişer kendini çeker vs. ondan sonrasını zorlamayın. inş sağlıkla büyür ♡

patili

kaka yapınca korkup bagırırlar daha onun ne oldugunu bilmediklrri için. yapınca aferin diyin sevin onu. ve kakayı hemen temizleyin. korkmasın. sizin temizlemeniz cok güzel. yaş mamayı da deneyin bakalım yiyecek mi. bana yer gibi geliyor. tanecikliyse ezin tanelerini.

Zehramira

Kakasını yaptıktan sonra poposunu bir pamukla yağ döküp yumuşatın daha rahat yapıcaktır :)

Ealbs

Ağzını kendiniz açın çok sıcak olmamasına dikkat edin mamanın ve tuvalet için zaten çok küçük ama tuvaleti olmadığı zamanlarda bile kuma götürüp orayı keşfetmesini sağlayın patilerini tutup kumu eşeleyin iyice koklamasını sağlayın zamanla alışacaktır

yasement

Beslenmesi lazim ignesi cikarilmis siringa ile deneyin isterseniz ama dikkatli olunmali az az verin

olcayk

teşekkür ederim şırıngayla da denedim biraz zor oldu ama azcık yedi gibi. Ama yemeğe zorladığım için korktu bu sefer benden

yasement

1 ayliksa yas mama da yiyebilir deneyin isterseniz royal caninin 4 haftaliktan itibaren bi konservesi vardi

meysakcr

Yavru kediler için olan yaş mamalar suyla karıştırıldığında da verilebiliyor bizimkilere öyle yapmıştık şırıngayşa vermiştik öyle vermeniz daha güzel olur

Ece5

O markayı sevememiş olabilir benmde şuan öyle bi kedim var süt tozumuz bitti başka marka aldım içmedi gittim yine aynısını aldım hemen içti belki sevmemiştir diye düşünüyorum

olcayk

teşekkürler cevaplarınız için . İlk kedim olduğu için hiçbir şey bilmiyorum hakkında. Ya bu bir de kumunu yemeye çalışıyor ve hala süt içirirken zorlanıyorum kabul etmiyor. Dün gece ve bu sabah zorla yarım biberon içirmeye çalıştım.

patili

yarım biberen cok ama. doyduktan sonra zorlamayın. sık sık 3 saatte bir yeni mama yapın verin. ama bir kerede yarım biberon cok. midesi asla almaz

yasement

Royal c. Baby cat 1 ay ibaresi var tabloda ama veterinere sormak lazim yine. yanlis yonlendirmeyeyim

Reyyanhan

Kakasını zor yapiyo olabilir yemiyorsa . Pamukla azicik poposunu ovun. Yemek için şırınga ile az az sürekli verin ama.

Ece5

Süt tozunun markası nedir?

olcayk

mamasının markası Dr. nature's - milk power