Köpeğim Paça Ayak El Isırıyor

frknacar

Arkadaşlar 5 aylık köpeğimin evini değiştirdik belki yabancı ortamdan kaynaklı el ayak paça ısırma sorunu var hayır komutunu nasıl verebilirim. Sert davranıp vurmak istemiyorum. Bir de tuvaletini halıya yaptı geçen. Normalde gazeteye yapıyor. Sert dille hayır dediğimde hırçınlaşıp bizi mi cezalandırıyor acaba. Nasıl bir yol izlemeliyim. Yardımlarınız için teşekkürler.

3 CEVAP

cute_catTR

alçak ama BİRAZ sert bir şekilde hayır komutu verin ama bu işlemi yaparken gazate sopası ile çok yumuşak vurun ama ÇOK YUMUŞAK. her sizi dinlediğinde ödül verin. :)

perasu

Köpek profil fotonuzdaki köpek değil mi? Baya ısırmaya çalışmış ama. Başka bir ev onu huzursuz etmiş olabilir. İşeme olayı da var çünkü. Stres halinde davranış bozukluluğu gösterebiliyorlar. Benim köpeğim de eve bir kez işemişti. Geçici bir köpek gelmişti eve ondan olabileceğini düşünmüştük. Bazı köpekler vurmayı ve aşırı bağrılmayı kaldırmıyor. Ama kendinizden emin bir şekilde hayır kelimesine duyarlı olacaktır. Sadece istikrarlı olmak lazım. Bir kere kızıp bir kere ısırmasına izin vermeyin yani. Isırabileceği plastik topu oyuncağı var mı?

frknacar

Fotoda iki aylıktı şimdi daha büyük ısıracağı kemiği topu halatı filan var tabi ki cevaplarınız için teşekkürler çok yardımcı oldunuz :)